RU

Кабмін вирішив вивчити скандал з LNG-терміналом ще глибше

14.01.2013, 14:53
Кабмін вирішив вивчити скандал з LNG-терміналом ще глибше - Фото
Сергій Арбузов
Кабінет міністрів України ухвалив рішення глибше розібратися з обставинами підписання договору з іспанською компанією Gas Natural Fenosa в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області. Про це повідомив сьогодні на брифінгу перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Арбузов зазначив, що на сьогоднішньому засіданні уряду детально обговорювалося це питання. "Було прийнято рішення про аналіз більш глибокий цієї ситуації. Проаналізувати потрібно, що сталося, чому це відбулося і шляхи виходу. Я впевнений, що шляхи виходу із цієї ситуації будуть знайдені, і в найкоротший час ви почуєте це офіційно від прем'єр-міністра України", - сказав Арбузов.

На уточнююче запитання, хто саме буде займатися більш глибокою перевіркою ситуації з підписанням, Арбузов сказав: "Поки працює Кабінет міністрів. Мова про правоохоронних органах поки не йде".

Нагадаємо, раніше в коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ  голова Госінвестпроекта Владислав Каськів заявив, що готовий до будь-якого рішення комісії, яка розслідувала обставини підписання договору з іспанською компанією.

Як відомо, Держінвестпроект 26 листопада 2012 року підписав угоду про співпрацю з іспанською Gas Natural Fenosa в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області. З іспанської сторони документ підписав Джорді Сарда Бонвехі, який раніше також фігурував у якості представника компанії Enegas (Іспанія), нібито зацікавленої в інвестуванні в український LNG-термінал.

Однак компанії Gas Natural Fenosa і Enegas заявили, що жодних документів не підписували, а Джорді Сарда Бонвехі не є їх представником. Іспанські компанії також додали, що не розглядають питання участі в консорціумі з будівництва LNG-терміналу в Україні.

Як пояснив куратор Національного проекту LNG-термінал Віталій Дем'янюк, Джорді Сарда Бонвехі є професійним комерційним представником, працює в інтересах багатьох іспанських компаній.

У свою чергу, об'єднана опозиція Батьківщина вимагає притягнути до відповідальності президента Віктора Януковича, прем'єр-міністра Миколу Азарова й голову Держінвестпроекту Владислава Каськіва за угоду по співпраці в рамках будівництва LNG-терміналу з "невідомим іспанським інвестором".

Пізніше Держінвестпроект оголосив про плани щодо залучення APCO Worldwide за $330 тис. (без ПДВ) після виникнення скандалу навколо підписання угоди про співпрацю в рамках будівництва LNG-терміналу. Але потім було вирішено відмовитися від послуг цієї компанії.

Досьє на Сергія Арбузова

Досьє на Владислава Каськіва


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини