Кабмін схвалив фіксацію зустрічей депутатів і чиновників

12.02.2016, 14:13
Кабмін схвалив фіксацію зустрічей депутатів і чиновників - Фото
b07b726b29ba1032f4c083773c233a97.jpg
Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Міністерством юстиції проект закону України про правила доброчесності політичного діяча, яким вводиться обов'язкова фіксація всіх зустрічей, переговорів і телефонних розмов політичних діячів під час здійснення ними своїх повноважень. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Проект розроблений з метою уникнення політичного тиску і корупції, повної прозорості та відкритості діяльності політичних діячів. Ухвалення цього документа дасть можливість визначити правила доброчесної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави, під час виконання ними повноважень і здійснення політичної діяльності.

Законопроект передбачає, що обліку підлягають відомості про дату, місце, прізвища, імені та по батькові, назву посади учасників, а також цілі, предмет і форму зустрічей, переговорів, телефонних розмов політичних діячів.

Політичний діяч зобов'язаний вести облік використання транспортних засобів, майна або активів, які він використовує в службових цілях.

Ці дані службовець повинен надати на запит на інформацію згідно з законом про доступ до публічної інформації. У разі виявлення розбіжностей між наданими відомостями та інформацією, отриманою з інших публічних джерел, політик зобов'язаний надати пояснення щодо таких розбіжностей.

Відповідно до законопроекту, політичний діяч, від якого вимагали вчинити незаконні дії, вести себе неетично, неналежним чином або неефективно, повинен публічно повідомити про таке порушення норм доброчесності.

Документ також встановлює основні принципи та засади доброчесності політичного діяча, серед яких соціальна справедливість і недискримінація, прозорість, гідну поведінку, формування довіри до влади, запобігання марнотратства і недопущення конфлікту інтересів.

До політичних діячів в законопроекті відносяться депутати, члени Кабінету міністрів і їх заступники, голова Адміністрації президента, його перший заступник і заступники, а також сільські, селищні, міські голови, голови районних, районних у містах, обласних рад.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю