Кабмін схвалив ідею набору суддів за принципом поліції - Яценюк

21.10.2015, 12:37
Кабмін схвалив ідею набору суддів за принципом поліції - Яценюк - Фото
5832391862ae7c6c34c10f3020cce74b.jpg
Кабінет міністрів схвалив концепцію судової реформи, в рамках якої судді будуть набиратися на конкурсній основі за принципом поліції. Про це сьогодні на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає кореспондент ЛІГА.net.

"Кабінет міністрів сьогодні схвалює концепцію судової реформи в цілому для того, щоб українські суди нарешті стали незалежні, для того, щоб українські суди здійснювали правосуддя не ім'ям долара США, а ім'ям України", - сказав він.

Прем'єр зазначив, що судова реформа, яка пропонується урядом, полягає в необхідності повного перезапуску всіх судів. "Це означає, що в Україні мають бути набрані нові судді - за тим же принципом, за яким була сформована нова національна поліція України", - пояснив він.

За словами Яценюка, реформа складається з чотирьох елементів, першим з яких є перезавантаження судової системи, обрання нових суддів на прозорому і незалежному конкурсі і формування нових українських судів.

Другий елемент реформи - формування трирівневої судової системи, яка включає місцеві суди, апеляційні суди і Верховний суд. "Левова частка справ повинна вирішуватися в місцевих судах і не тягнутися десятки років в апеляційних, спеціалізованих судах та у Верховному суді", - сказав прем'єр.

"Третій елемент. Сьогоднішні органи з контролю над суддями не позбавлені політичного впливу. Тому третій елемент нашої реформи передбачає повне позбавлення політичного впливу як Вищої ради юстиції, так і інших органів, які проводять контроль судової системи, обрання суддів і їх призначення", - сказав він.

Четвертий елемент судової реформи, за словами Яценюка, полягає в тому, що структура і система судів повинні визначатися виключно законами України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников