RU

Кабмін проведе повторний конкурс в Антикорупційне агентство

12.08.2015, 15:42
Кабмін проведе повторний конкурс в Антикорупційне агентство - Фото
Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр України

Кабмін і громадські організації домовилися провести повторний конкурс по складу конкурсної комісії, яка обиратиме керівництво Національного антикорупційного агентства. Про це сьогодні на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"По Національному агентству з питань запобігання корупції. Був проведений конкурс. Цей конкурс проводився громадськими організаціями. Була проведена судова процедура, яка підтвердила і правову позицію щодо проведення конкурсу, і юридичну бездоганність проведення конкурсу. Але це зараз не стільки юридичне, скільки політичне питання. Національне антикорупційне агентство не може бути заплямоване будь-якими звинуваченнями щодо обрання членів цього агентства, тих, хто буде вибирати керівництво антикорупційного агентства, конкурсної комісії. Я публічно заявив про те, що Кабінет міністрів готовий змінити одну з п'яти кандидатур, які були призначені від уряду України для участі в конкурсній комісії Національного антикорупційного агентства", - сказав він.

Яценюк додав, що уряд з представниками громадських організацій та раніше обраними членами конкурсної комісії прийняли рішення змінити положення про порядок обрання членів конкурсної комісії агентства.

"Уряд вітає рішення обраних членів конкурсної комісії про складання повноважень, і ми пропонуємо провести повторний, новий конкурс для обрання членів конкурсної комісії Національного антикорупційного агентства. Для того, щоб такий конкурс був проведений, Кабмін вносить зміни до свого розпорядження, і ми пропонуємо всім громадським організаціям взяти участь у конкурсі та призначити абсолютно незалежний склад комісії, яка в майбутньому призначить бездоганного керівника Національної антикорупційного агентства", - сказав він.

Нагадаємо, 18 березня 2015 року Кабінет міністрів України створив Національне антикорупційне агентство. "До компетенції уряду входить реалізація закону про запобігання корупції та створення превентивного органу - Національного антикорупційного агентства. Сьогодні уряд ухвалив рішення про створення Національного антикорупційного агентства. Цей проект був внесений Міністерством юстиції, це перший крок", - сказав тоді міністр юстиції Павло Петренко.

Через кілька місяців антикорупційні громадські організації звинуватили Кабмін у тому, що його "кишенькові" організації обрали до конкурсної комісії, яка повинна вибирати керівництво агентства, підконтрольних уряду людей.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини