RU

Кабмін просить суд відхилити грошові претензії РФ у справі ЄЕСУ

12.09.2012, 11:45
Кабмін просить суд відхилити грошові претензії РФ у справі ЄЕСУ - Фото
4b42ae8c02537f156fedc13964ae5f02.jpg
Кабінет міністрів України просить суд відхилити позов Міністерства оборони Росії про виплату $402,5 млн. оборонному відомству РФ, заявив представник українського уряду Андрій Богдан, виступаючи в ході судового засідання Господарського суду міста Києва в середу.

У перерві судового засідання Богдан підкреслив, що Кабмін заперечує проти існування державних гарантій і проти можливості стягнення таких гарантій щодо зобов'язань корпорації ЄЕСУ з держави України і з державного бюджету країни. "Ми вважаємо, що такі гарантії не надавалися і були підписані листи, які виражали особисті думки державних чиновників. Державних гарантій як таких не існувало", - підкреслив він, передає Інтерфакс-Україна.

"У матеріалах справи відсутні первинні докази, які б підтверджували існування боргу держави Україна перед будь-ким", - сказав представник Кабміну, зазначивши, що уряд просить надати такі докази.

Богдан підкреслив, що всякого роду листи не є гарантією, оскільки для державних гарантій законами передбачена певна процедура.

"Це має бути акт Кабінету міністрів", - пояснив Богдан, який документ повинен засвідчувати, що держава Україна видає державні гарантії. Він зазначив, що це може бути або постанова, або розпорядження.

При цьому представник Кабміну підкреслив, що ще однією обставиною є те, що строки давності цієї справи вже минули. Богдан також додав, що Міністерство оборони Росії має виражати свої претензії до корпорації ЄЕСУ і вимагати стягнення таких коштів саме із цієї корпорації.

В даний час у судовому засіданні оголошено перерву до 12:30.

Як повідомлялося, Міністерство оборони РФ звернулося до Господарського суду Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд. 239,45 млн. грн. у справі корпорації ЄЕСУ. Російська сторона зажадала залучити як відповідача, крім Кабміну України, Державну казначейську службу України. ЄЕСУ в справі фігурує як третя особа на стороні відповідача.

Один з районних судів Харкова розглядає справу за обвинуваченням екс-прем'єра, лідера партії Батьківщина Юлії Тимошенко у махінаціях в рамках корпорації ЄЕСУ, якою вона свого часу керувала.

Прокуратура заявила позов про відшкодування екс-прем'єром Тимошенко збитку в 19,5 млн.грн. по справі ЄЕСУ. Генпрокурор Віктор Пшонка стверджує, що кримінальна справа проти Тимошенко по корпорації ЄЕСУ була незаконно закрита в 2005 році під тиском колишнього на той час президента країни Віктора Ющенка відразу після призначення Тимошенко головою уряду.

В об'єднаній опозиції Батьківщина вважають повідомлення про борги корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ спробою влади напередодні виборів очорнити ім'я Тимошенко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини