Кабмін просить призупинити суд щодо російського боргу ЄЕСУ

22.10.2012, 10:25
Кабмін просить призупинити суд щодо російського боргу ЄЕСУ - Фото
16af62d16fb1aea33e82fd2f0b587143.jpg

Російська сторона в особі представника Міністерства оборони виступила проти задоволення цього клопотання і просить розглянути скаргу по суті

Кабінет міністрів просить Апеляційний господарський суд призупинити розгляд справи за боргами Єдиних енергетичних систем України до завершення розслідування СБУ по виникненню боргів корпорації. Таке клопотання озвучив в судовому засіданні представник Кабінету міністрів Андрій Богдан.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Богдан відзначив, що в даний час Служба безпеки України розслідує справу, в рамках якого також розглядається питання про виникнення боргу корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони Російської Федерації. Богдан просить суд направити в СБУ господарську справу, яка ним розглядається, і припинити провадження за позовом Міноборони Росії до завершення розслідування СБУ.

Представник Міноборони РФ виступив проти задоволення цього клопотання і попросив розглянути апеляційну скаргу по суті. Суд пішов у дорадчу кімнату для розгляду клопотання.

Нагадаємо, 19 вересня Господарський суд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ по боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд. 113 млн 53 тис. 506 грн.

Міністерство оборони РФ звернулося в Госпсуд Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд. 239,45 млн.грн. у справі корпорації ЄЕСУ. Російська сторона зажадала залучити як відповідача, крім Кабміну України, Державну казначейську службу України. ЄЕСУ в справі фігурує як третя особа.

Зазначений обов'язок, як стверджує позивач, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для потреб російського оборонного відомства.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – ПриватБанк4 года в 14 цифрах. Как изменился ПриватБанк спустя четыре года после национализации