RU

Кабмін просить призупинити суд щодо російського боргу ЄЕСУ

22.10.2012, 10:25
Кабмін просить призупинити суд щодо російського боргу ЄЕСУ - Фото
16af62d16fb1aea33e82fd2f0b587143.jpg
Кабінет міністрів просить Апеляційний господарський суд призупинити розгляд справи за боргами Єдиних енергетичних систем України до завершення розслідування СБУ по виникненню боргів корпорації. Таке клопотання озвучив в судовому засіданні представник Кабінету міністрів Андрій Богдан.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Богдан відзначив, що в даний час Служба безпеки України розслідує справу, в рамках якого також розглядається питання про виникнення боргу корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони Російської Федерації. Богдан просить суд направити в СБУ господарську справу, яка ним розглядається, і припинити провадження за позовом Міноборони Росії до завершення розслідування СБУ.

Представник Міноборони РФ виступив проти задоволення цього клопотання і попросив розглянути апеляційну скаргу по суті. Суд пішов у дорадчу кімнату для розгляду клопотання.

Нагадаємо, 19 вересня Господарський суд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ по боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд. 113 млн 53 тис. 506 грн.

Міністерство оборони РФ звернулося в Госпсуд Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд. 239,45 млн.грн. у справі корпорації ЄЕСУ. Російська сторона зажадала залучити як відповідача, крім Кабміну України, Державну казначейську службу України. ЄЕСУ в справі фігурує як третя особа.

Зазначений обов'язок, як стверджує позивач, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для потреб російського оборонного відомства.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини