RU

Кабмін пропонує Раді прийняти антикорупційний кодекс

06.10.2014, 13:01
Кабмін пропонує Раді прийняти антикорупційний кодекс - Фото
Арсеній Яценюк
Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді прийняти антикорупційний кодекс, який зобов'язує всіх чиновників подавати електронну інформацію про доходи та витрати. Доступ до цієї інформації пропонується зробити відкритим для всіх громадян. Про це повідомив прем'єр-міністр України  Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання уряду.

"Я б назвав цей законопроект антикорупційним кодексом. Він називається "Про запобігання корупції". Хочу окремо відзначити роботу Міністерства юстиції, тому що він розроблявся спільно з західними експертами і США. Ми його доробляли кілька разів, і тепер, після ухвалення рішення уряду, направимо остаточну редакцію на розгляд Верховної Ради України", - сказав Яценюк, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

На думку Яценюка, закон про боротьбу з корупцією повинен бути сконцентрований не так на дрібних чиновниках, а на чиновниках першої-третьої категорії. "Це починаючи з членів уряду, Адміністрації президента, міністрів і закінчуючи керівниками центральних органів виконавчої влади, головами місцевих адміністрацій - тобто не прості державні службовці, а високопрофільні, впливові, які відносяться до вищої категорії", - сказав він.

Яценюк зазначив, що закон передбачає введення обов'язкового електронного декларування доходів і витрат всіх державних чиновників першої-третьої категорії. Доступ до цієї інформації буде відкритим для всіх громадян. Крім того, розширюється перелік декларованих доходів. "Тепер будуть декларуватися в тому числі і коштовності, і метали, і готівкова валюта - те, що не потрапляє в поточну декларацію", - зазначив він.

Для високопоставлених чиновників передбачена процедура моніторингу способу життя: спеціальна національна комісія отримає повноваження під час перевірки декларації запитувати інформацію з інших джерел і перевіряти, чи відповідає те, що написано в декларації, стилю життя чиновника.

Антикорупційний кодекс, за словами Яценюка, також передбачає істотне посилення відповідальності за антикорупційні дії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини