RU

Кабмін хоче розширити повноваження внутрішніх військ МВС

29.01.2014, 10:39
Кабмін хоче розширити повноваження внутрішніх військ МВС - Фото
892b7cf0d8171e43d5f8f9690c45698f.jpg
На порядку денному сьогоднішнього засідання Кабінету міністрів заплановано розгляд змін до закону "Про внутрішні війська МВС". Розроблений Міністерством внутрішніх справ законопроект передбачає значне розширення повноважень внутрішніх військ (ВВ). Зокрема, бійці ВВ отримають право застосовувати вогнепальну зброю для ліквідації масових заворушень. Також ВВ пропонують використовувати для забезпечення режиму надзвичайного та воєнного стану.

Документ надійшов до Кабміну ще в кінці жовтня 2013 року, але в порядку денному засідання уряду виявився тільки вчора. Як зазначає Коммерсант-Украина в статті "Війська до бою", МВС пропонує суттєво розширити повноваження ВВ. Зараз у компетенції ВВ знаходяться охорона об'єктів державної важливості і дипломатичних представництв іноземних держав, супровід спеціальних вантажів, конвоювання арештованих і засуджених, пошуки і затримання злочинців-втікачів, участь в охороні громадського порядку і боротьбі із злочинністю, а також сприяння у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

До існуючих повноважень пропонується додати можливість використовувати ВВ для забезпечення режиму надзвичайного та воєнного стану, охорони посадових осіб, придушення тюремних бунтів та участі в миротворчих операціях. Для ліквідації масових заворушень та припинення діяльності незаконних озброєних і воєнізованих формувань внутрішнім військам дозволять використовувати фізичну силу, спецзасоби, спецтехніку і вогнепальну зброю.

Нагадаємо, що з учорашнього дня набуло чинності положення про спецпідрозділ МВС "Беркут". Серед іншого воно також дозволяє бійцям "Беркута" застосовувати заходи фізичного впливу, прийоми рукопашного бою, спецзасоби і вогнепальну зброю.

Відзначимо, що в прес-службі внутрішніх військ новину про законопроект сприйняли з подивом. Начальник прес-служби Вікторія Кушнір заявила, що вперше чує про подібні ініціативи. При цьому Кушнір погодилася, що закон, який регламентує діяльність ВВ, потребує доопрацювання  проте відмовилася уточнити, яких саме змін у законодавстві чекають у внутрішніх військах.

Водночас експерти сумніваються, що законопроект буде прийнятий. "Ми тільки що зробили перші кроки з врегулювання ситуації в суспільстві. Будь-які  законопроекти, спрямовані на розширення функцій МВС і внутрішніх військ, викличуть у суспільстві новий шквал протестів. Думаю, що дані ініціативи не будуть прийняті ні під яким виглядом", - заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, генерал-полковник міліції Микола Джига (Партія регіонів). З ним згоден експерт Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Сергій Згурець. "Законопроект явно носить політичний і кон'юнктурний характер. Його метою є залякування протестуючих, спроби вплинути на вуличну активність, проте навряд чи він буде прийнятий насправді", - зазначає Згурець.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини