RU

Кабмін хоче позбутися сотні правових актів часів СРСР

12.04.2017, 13:03
Кабмін хоче позбутися сотні правових актів часів СРСР - Фото
Фото: скріншот відео
Кабінет міністрів затвердив законопроект про скасування ще сотні радянських нормативно-правових актів, до сих пір діють на території України. Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 12 квітня, на засіданні уряду, передає кореспондент LIGA.net.

"В українському законодавстві залишилося дуже багато актів, які приймалися Радянським Союзом, УРСР, Раднаркому, Радою міністрів УРСР. У законодавстві залишилося багато радянщини,... яка створює перешкоди для українських громадян і бізнесу. Тому Міністерство юстиції розробило проект закону про визнання такими, що втратили силу актів органів УРСР і СРСР", - заявив в ході засідання міністр юстиції Павло Петренко, зазначивши, що йдеться про більш ніж сотні радянських регуляторних актів.

За його словами, протягом шести місяців після вступу закону в силу (в разі його прийняття Верховною Радою) припинять свою дію всі підзаконні акти міністерств, відомств, президій та комісій, прийняті до 24 серпня 1991 року. Протягом року після вступу закону в силу припиняють дію закони УРСР і СРСР, а протягом трьох років - все кодифіковані акти УРСР, до сих пір діють в Україні.

"Фактично цим законом ми розриваємо ту радянщину, яка є в українському законодавстві, - і Україна будує свою незалежну правову систему", - підкреслив Петренко.

21 лютого 2017 року Рада прийняла закон про декомунізацію назв місцевих держадміністрацій.

Читайте також: В'ятрович: Декомунізація дає імунітет до масових вбивств

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини