RU

Кабмін ухвалив 10 рішень щодо боротьби з наслідками стихійного лиха

20.08.2008, 16:59

Український уряд збільшив компенсації за зруйновані стихією будинки в західних регіонах. Про це сьогодні після засідання Кабінету Міністрів повідомила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. За її словами, загалом на засіданні уряду було прийнято 10 рішень, які забезпечать організаційну і фінансову роботу з подолання наслідків стихійного лиха в західних областях

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ю. Тимошенко наголосила, що після вивчення ситуації, що стосується відновлення і будівництва житла, Кабмін ухвалив рішення запровадити нову методику оцінки збитків. Тепер компенсація за 1 кв. м. зруйнованого житла становитиме 3850 грн. Нові будинки людям будуватимуть згідно з тією житловою площею, яку вони мали раніше.

Ще одне рішення стосувалося фінансування будинків, які хоч і встояли під ударами стихії, але щороку підтоплюются. Зараз, за словами Ю. Тимошенко, виділяються землі та засоби для того, щоб перенести ці будинки.

Авансову допомогу для тих, хто втратив житло, або для тих, кому треба перенести житло з території, на якій воно постійно підтоплююєся, збільшено до 100 тис. грн. "Для чого це робиться? Для того, щоб не стримувати будівництво нового житла до того моменту, поки не буде остаточно складено акти про збитки", - наголосила глава українського уряду.

Також Ю. Тимошенко повідомила про рішення збільшити нормативи відшкодування на ремонт будинків, які не знищила стихія. "Ми сьогодні практично вдвічі збільшили норматив розрахунку коштів на ремонт таких будинків. Якщо було 355 грн. за 1 кв.м., сьогодні встановлено норматив 850 грн. за 1 кв.м. на ремонт", - заявила вона. Для будинків, які потребують ремонту, аванс збільшено до 30 тис. грн.

Кабмін на своєму засіданні ухвалив рішення і про збільшення допомоги людям, які втратили своє майно. Тобто, до передбачених на ці цілі раніше 5 тис. грн. буде додаватися ще 1 тис. грн. на майнові збитки, щоб люди могли придбати товари першої необхідності. По 1 тис. грн. виділятиметься кожній потерпілій сім'ї для підготовки дитини до школи.

Нагадаємо, вчора на засіданні РНБО Президент України Віктор Ющенко зобов'язав Кабінет Міністрів протягом найближчих 24 годин провести позачергове засідання і затвердити пооб'єктний розподіл коштів для потерпілих від стихії західних регіонів.

Досьє на Юлію Тимошенко >>>

Усе про повінь в Західній Україні >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини