RU

Кабмін схвалив законопроект про місцевий референдум

02.09.2010, 16:45

Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні схвалив проект закону про місцевий референдум. Про це на брифінгу повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

"Звичайно, це великий борг державної влади України, що до сьогоднішнього дня немає такого закону, оскільки чинний закон про всеукраїнський і місцевий референдум, прийнятий ще у 1991 році, не може бути реалізований внаслідок ряду причин, оскільки законодавство України за цей час сильно змінилося", - зазначив Міністр, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

О.Лавринович наголосив, що схвалений урядом проект обов'язково має бути прийнятий Верховною Радою для реалізації конституційних прав громадян. За його словами, законопроект передбачає можливість ініціювати референдум для винесення на обговорення питань місцевого значення як жителями і членами територіальних громад, так і органами місцевого самоврядування.

Також, за словами О.Лавриновича, результати місцевого референдуму можуть бути консультативними у випадках, коли місцевій владі необхідно дізнатися про ставлення громадян з тих чи інших питань, так і імперативними, які будуть обов'язковими для жителя цієї території.

На питання журналістів, чи може, відповідно до законопроекту, бути винесений референдум щодо мовного питання, зокрема, надання будь-якій мові статусу регіонального, О.Лавринович відповів, що прийнятий нормативний акт цього не передбачає, оскільки питання мови - це компетенція центральної влади.

Олександр Лавринович: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини