RU

Кірєєв виніс неправосудний вирок Тимошенко - Генпрокуратура

25.04.2014, 16:46
Кірєєв виніс неправосудний вирок Тимошенко - Генпрокуратура - Фото
Родіон Кірєєв
Генеральна прокуратура України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за заявами Юлії Тимошенко і Сергія Власенка щодо співробітників Генеральної прокуратури України, Печерського районного суду Києва і Апеляційного суду м. Києва, а також судових експертів КНДІСЕ.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, в ході досудового розслідування, зокрема, встановлено, що суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв, розглядаючи кримінальну справу за обвинуваченням Тимошенко за ч. 3 ст. 365 КК України, в порушення вимог ст.ст. 29, 64 Конституції України, а також ст. 5, 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, ст. 148, 150, 165-1 КПК України, в редакції 1960 року, виніс завідомо неправосудну постанову про зміну підсудній Тимошенко запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту.

Так само в ГПУ зазначають, що в ході розгляду цієї ж кримінальної справи суддя умисно, систематично і брутально порушував передбачено чинним законодавством України право Тимошенко на захист.

"Як наслідок, не надавши належної оцінки беззаперечним доказом, що свідчить про відсутність в діях Тимошенко Ю.В. складу інкримінованого їй злочину, незважаючи на те, що вони містилися в матеріалах кримінальної справи і надавалися стороною захисту в ході судового розгляду справи, К. 11.10 .11 виніс вирок, яким визнав Тимошенко Ю.В. винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України, та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 7 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов'язаних з виконанням організаційно- розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків строком на 3 роки", - йдеться в повідомленні ГПУ.

"Разом з тим, обгрунтування судді К. у своєму вироку наявності в діях Тимошенко Ю.В. складу злочину, передбаченого ст. 365 КК України, побудоване в основному на його власних припущеннях, умовиводах і особистих судженнях. Верховний Суд України надав відповідну оцінку таким діям судді К. і своєю постановою від 14.04.14 скасував зазначений вирок, закривши кримінальну справу стосовно Тимошенко Ю.В. у зв'язку з відсутністю події злочину", - зазначили в Генпрокуратурі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини