RU

Кіровоградське вбивство: свідчення Лозінського

03.07.2009, 14:03

Віктор Лозінський заперечує свою участь у скоєнні злочину, який призвів до загибелі людини. За його версією, саме житель Кіровоградської області Валерій Олійник застосував вогнепальну зброю при спробі з'ясувати його особистість. Про це йдеться у свідченнях В.Лозінського, витяг з яких наведено у поданні Генеральної прокуратури в Верховну Раду від 1 липня 2009 року. Текст документа обнародувала "Українська правда".

"Лозінський В. заперечує участь у скоєнні злочину, однак переконливих доводів на свою користь не навів, окрім тверджень, що з боку Олійника В. проти нього... нібито була застосована вогнепальна і холодна зброя... Пояснити обставини, за яких Олійнику В. було заподіяно численних вогнепальних поранень нижніх кінцівок з пошкодженням кісток гомілки, кровоносних судин, ускладнених гострою крововтратою, він (В.Лозінський, - ред.) не зміг", - зокрема, йдеться у тексті подання Генпрокуратури України.

Як випливає з документа, В.Лозінський повідомив, що 16 червня о 19:30, проїжджаючи біля лісових угідь в компанії тепер вже екс-прокурора Голованівського району Є.Горбенка і екс-начальника районного УВС М.Ковальського на автомобілі, він побачив в полі незнайому людину, як виявилося пізніше - В.Олійника. Однак при спробі з'ясувати його особистість В.Олійник нібито кілька разів вистрілив у їхню сторону, після чого "вони намагалися його затримати, вступивши з ним у боротьбу". "Також вони викликали наряд міліції, після прибуття якого В.Олійника було знезброєно і затримано... Тілесних ушкоджень В.Олійнику вони не завдавали", - виходить з показів.

Тим часом, досудове слідство встановило, що В.Лозінський, Є.Горбенко і М.Ковальський "умисно завдали тяжкі та інших ушкодження Олійнику В., в тому числі з використанням вогнепальної зброї".

Відповідно до висновків експерта, на тілі В.Олійника було виявлено численні рани, переломи і сліди вогнепальних поранень (всі вони перераховуються, - ред.). Таким чином, робить висновок ГПУ, в діях В.Лозінського є "ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст. 121 КК України - умисне тяжке тілесне ушкодження, завдане групою осіб, що призвело до смерті".

При цьому окрема експертиза повністю відкинула версію В.Лозінського про те, що В.Олійник використовував вогнепальну зброю.

Подання Генеральної прокуратури у Верховну Раду підтримав глава відомства Олександр Медведько.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада достроково припинила повноваження народного депутата від БЮТ В.Лозінського, який проходить у кримінальній справі про загибель людини. За відповідну Постанову N4759 проголосували 415 народних депутатів.

Віктор Лозінський: довідка і добірка новин>>>
Кіровоградський інцидент: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини