RU

Інтеграція з НАТО, санкції, вода, виселення з держдач: що обговорювали на засіданні РНБО

04.06.2021, 21:20
Інтеграція з НАТО, санкції, вода, виселення з держдач: що обговорювали на засіданні РНБО - Фото
Засідання РНБО (Фото: Офіс президента)

Сьогодні, 4 червня, відбулося чергове засідання Ради національної безпеки, на якому розглянули вісім питань. Про це повідомляє Офіс президента.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зокрема, на засіданні обговорювали поглиблення інтеграції України з НАТО, створення єдиної системи управлінню нацбезпекою, перевірку системи боротьби з тероризмом і розвиток авіабудівної галузі на найближчі роки.

Питання невідкладних заходів щодо поглиблення інтеграції України в НАТО розглядалися в таємному режимі, всі необхідні рішення було прийнято одноголосно.

Як зазначається, члени РНБО обговорили забезпечення додаткової безпеки на адмінкордоні з тимчасово окупованою територією Криму, а також у Херсонській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській і Донецькій областях.

Єдину систему з управління нацбезпекою країни планується створити на базі вдосконалення мережі ситуаційних центрів і цифрової трансформації в сфері нацбезпеки й оборони.

Члени РНБО заслухали звіт заступника голови СБУ щодо проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом.

Учасники засідання заслухали інформацію про стан водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою. Зокрема, йшлося про реконструкцію Бортницької станції аерації та забезпечення якісною питною водою південних регіонів. Президент Володимир Зеленський залишився незадоволений підготовкою цього питання, тому його розгляд перенесено на наступне засідання РНБО.

Члени РНБО узгодили питання про направлення персоналу для участі України в місії ООН зі стабілізації ситуації в Демократичній республіці Конго.

Керівництво МВС відзвітувало про накладення санкцій на злодіїв у законі та інших представників кримінальних кіл.

За даними МВС, на початок 2021 року в Україні перебували 34 людини, які мали статус злодія у законі. Після накладення санкцій їх залишилося 17, а сьогодні – жодного. Зі 111 кримінальних авторитетів, які раніше перебували в Україні і потрапили під санкції РНБО, на сьогодні, згідно зі звітом МВС, в країні залишилися 42 людини, з яких 33 – під слідством.

Секретар РНБО  Олексій Данілов окремо підкреслив, що жодна випадкова людина не може потрапити в санкційні списки, оскільки їх ретельно перевіряють і верифікують, зокрема спільно з міжнародними партнерами.

Керівництву Держслужби геології і надр та Митної служби доручили виконати рішення РНБО, що стосуються боротьби з контрабандою та стану справ у сфері надрокористування.

Члени РНБО розглянули виконання попереднього рішення щодо використання державних об'єктів у Кончі-Заспі і Пущі-Водиці. За словами Данілова, перші 20 осіб перебувають у процесі звільнення своїх резиденцій.

Також заслухали доповідь про підготовку законопроєкту про олігархів.

Читайте також: Данілов: Усіх українців, проти яких США ввели санкції, перевірять спецслужби і Кабмін

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини