ІНП Польщі не знайшов злочину у промові українського історика

23.08.2018, 12:18
ІНП Польщі не знайшов злочину у промові українського історика - Фото
Григорій Купріянович (фото - facebook / RWSSPolitologia)

Польський Інститут національної пам'яті не бачить підстав для відкриття кримінальної справи проти Григорія Купріяновича за заявою люблінського воєводи

Польський Інститут національної пам'яті відмовився починати розслідування проти одного з лідерів місцевої української громади в Любліні, історика Григорія Купріяновича за заявою люблінського воєводи. Про це повідомляє прес-служба ІНП.

Таке рішення 9 серпня ухвалив прокурор комісії відділення судових переслідувань за злочини проти польського ІНП в Любліні за те, що Купріянович під час виступу в річницю Волинської трагедії 8 липня в польському селі Сагринь заявив, що події, що відбулися в цьому селі 9-10 березня 1944 року , є "злочином проти людяності, скоєні (...) представниками польського народу, партизанами Армії Крайової".

Прокурор пояснив це тим, що президент Українського товариства в Любліні говорив тільки про українські жертви конфлікту в Сагрині.

За його словами, український історик "опустив" незручні "факти, пов'язані з роллю УПА у злочинній діяльності в Сагрині, і приховав злочин, вчинений українськими націоналістами проти польського населення". Саме це, вважає він, може "призвести до порушення відповідних масштабів".

Окружна прокуратура в Замосці 10 серпня ініціювала розслідування з цього питання.

У лютому 2018 року польські політики заявляли, що після вступу в силу оновленого закону про ІНП переслідувань тих, хто підпадає під його статті, поки не буде. Січневі поправки до закону передбачають кримінальну відповідальність за заперечення "злочинів українських націоналістів" на території Польщі в 1925-1950 роках.

21 серпня глава МЗС Павло Клімкін повідомив, що люблінський воєвода Пшемислав Чарнек подав до суду на одного з лідерів місцевої української громади, історика Григорія Купріяновича за виступ 8 липня в польському селі Сагринь на відкритті пам'ятника місцевим українським селянам, які в 1944 році стали жертвами Армії Крайової.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам