RU

Хуг розповів, як можна закінчити війну в Донбасі

12.10.2018, 14:23
Хуг розповів, як можна закінчити війну в Донбасі - Фото
Олександр Хуг (фото - flickr СММ ОБСЄ)

Військово-технічна складова конфлікту в Донбасі може бути завершена протягом однієї години. Про це в інтерв'ю Фактам заявив перший заступник голови спеціальної моніторингової місії в Україні Олександр Хуг, відповідаючи на питання, як далі може розвиватися конфлікт.

"На жаль, я не можу прочитати долю по кришталевій кулі. Не хочу здатися філософом, сказавши, що всі конфлікти колись завершуються, і цей теж завершиться. Але знаю, і я про це вже говорив неодноразово, що військово-технічна складова цього конфлікту може бути завершена протягом однієї години, починаючи з даної хвилини. Про політичну складову зараз не говорю", - підкреслив Хуг.

За його словами, ОБСЄ знає, що "в минулому видавалися подібні накази, і вони в основному виконувалися".

"Тобто немає ніякої проблеми з командуванням та управлінням. Бойові дії повинні закінчитися в максимально стислі терміни, в іншому випадку відбудеться розподіл країни на дві частини, які будуть жити в різних реаліях. Не думаю, що ми досягли ситуації, коли вже є цей поділ", - сказав Хуг.

Він підкреслив, що щодня тисячі людей перетинають лінію дотику.

"Вони самі себе визначають українцями. У них можуть бути розбіжності з приводу політичних механізмів врегулювання. Але що стосується приналежності до країни, у них є абсолютна згода. Дуже важливо, щоб у будь-якої людини було право ідентифікувати себе в приналежності до будь-якої групи, в залежності від того, у що вона вірить. Тут не може бути ніяких нав'язувань. Кожен визначає самостійно свою ідентифікацію ", - зазначив Хуг.

Він підтвердив, що багато жителів окупованої території Донбасу чекають повернення української влади.

"Ми чуємо це від людей. Однак поки немає якоїсь єдиної думки, як це політично повинно бути сформовано і організовано", - сказав Хуг.

Термін повноважень заступника голови СММ ОБСЄ в Україні Олександра Хуга закінчується 31 жовтня.

Хуг зайняв свій пост в березні 2014 року. За його словами, чисельність спостерігачів СММ на 50% представлена ​​країнами-членами Євросоюзу.

До складу місії ОБСЄ в Україні станом на 4 квітня 2018 року входили 693 спостерігача, з яких були 38 росіян.

Читайте також: "Чекаємо звільнення". Як виживають луганчани в окупації

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини