RU

Холодницький йде із САП

21.08.2020, 13:23
Холодницький йде із САП - Фото
Назар Холодницький (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву про звільнення. Про це він повідомив у себе в Facebook.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"З 2015 року минуло п'ять років. Озираючись назад, можу сказати, що це були одночасно одні з найважчих і найцікавіших років у моєму житті", - зазначив Холодницький.

Він уточнив, що за час його каденції "змінилися чотири генеральні прокурори, кожен з яких у свій власний спосіб хотів створити режим підзвітності САП".

"Кожного разу це починалося з невиконання нами (САП) тих чи інших вказівок, іноді агресією і певними непорозуміннями. Після чого кожного разу зрештою приходило розуміння, що САП є самостійним і непідконтрольним органом, ми знаходили порозуміння", - підкреслив Холодницький.

За його словами, "з 2015 до 2020 року САП і НАБУ практично завжди були в "опозиції" до всіх правоохоронних структур та представників політичних партій".

Він опублікував наказ про своє звільнення.

Приказ об увольнении Холодицкого

Говорячи про результати роботи САП, Холодницький повідомив, що станом на серпень 2020 року на розгляді ВАКС знаходиться 184 обвинувальних акти щодо 492 осіб, а НАБУ проводить досудове розслідування (217 осіб), їм вже повідомлено про підозру.

"З початку діяльності САП і НАБУ було п'ять спроб нашого підкупу, зокрема в липні по $5 млн. Всі п'ять спроб були марними - хабародавці затримані і притягнуті до кримінальної відповідальності", - сказав Холодницький.

Він додав, що за п'ять років обсяг встановлених збитків щодо кримінальних виробництв становить понад 200 млрд грн, при цьому САП і НАБУ вдалося запобігти виникненню збитків на суму близько 50 млрд грн.

За перше півріччя 2020 року повернуто до бюджету 765 млн грн.

  • 26 травня Офіс генпрокурора опублікував відеозвернення Венедіктової, в якому вона розкритикувала роботу САП, заявивши, що вона "не працює", і це призводить до нанесення шкоди Україні на мільйони гривень.
  • Прокурори САП заявили, що категорично не згодні зі звинуваченнями.
  • 15 червня проти глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького відкрили дисциплінарне провадження. На главу САП надійшла скарга, про суть якої Офіс генпрокурора відмовляється говорити публічно.

Читайте також: Відсторонення Холодницького. Глава САП каже, що не знає, в чому його звинувачують

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини