Холодницький відреагував на заклик посла США звільнити його

Холодницький відреагував на заклик посла США звільнити його - Фото
Назар Холодницкий (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)
06.03.2019, 15:59

Глава антикорупційної прокуратури заявив, що через кілька днів зробить якусь заяву. "Повірте, буде цікаво", - заінтригував він

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що заклик американського посла Марі Йованович до влади України звільнити його є неприпустимим втручанням у внутрішні справи іншої держави. Про це він сказав в коментарі LB.ua.

"Знаєте, те, що собі дозволяє посол іншої держави, - це на їх совісті <...> Я не буду коментувати цю заяву, утримаюся поки що від коментарів", - сказав він.

При цьому глава САП анонсував "цікаву" заяву, яку він збирається зробити наступного тижня.

Марі Йованович (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net):

30 березня 2018 року глави НАБУ і ГПУ Артем Ситник  і Юрій Луценко  передали Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів скарги на керівника САП: нібито той зробив дисциплінарні порушення. Це сталося після того, як були оприлюднені зроблені в робочому кабінеті Холодницького аудіозаписи, на яких йдеться про підбурювання свідка до дачі неправдивих показань, про злив даних про майбутні обшуки і про пресинг на чиновників для прийняття "правильних" рішень.

За це главу САП закликали піти з посади. Його також звинувачували в перешкоджанні розслідуванню деяких  проваджень НАБУ. Влітку 2018 го КДКП вирішила, що не стане звільняти його: Холодницький отримав тільки догану. Директор НАБУ заявив, що оскаржить це рішення.

5 березня 2019 року посол США в Україні Марі Йованович закликала українську владу звільнити голову САП Назара Холодницького через те, що він "був спійманий за надання консультацій підозрюваним, як уникнути відповідальності".

Популярне