RU

Гусина допитали про отруєння Ющенка. Шевченко і Каладзе - на черзі

19.11.2008, 11:37

Колишній гравець збірної України з футболу Андрій Гусин дав свідчення з кримінальної справи про отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка.

Як повідомляє "Українська правда", крім того, на допит у цій же справі слідчі запросили до Генеральної прокуратури ще двох відомих футболістів - Каху Каладзе і Андрія Шевченка, які зараз грають у футбольному клубі "Мілан".

"Так, такий факт (дачі свідчень у справі - ред.) дійсно був", - сказав А.Гусин, однак відмовився уточнити, чим викликаний інтерес слідства до нього, пославшись на те, що давав підписку про нерозголошування.

"Безглуздо, звичайно, все це, але що я можу зробити? Мені сказали прийти - я і прийшов. Зрозуміло, що я не бачу в цьому ні логіки, ні зв'язку... Взагалі кудись не в ті степи вони поїхали", - зазначив футболіст.

Крім того, що згадані футболісти в свій час грали в ФК "Динамо" (Київ), усіх трьох об’єднує знайомство з Тамазом Цинцабадзе (Томасом) - власником столичного автосалону з продажу машин преміум-класу і одним з учасників вечері на дачі колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка 5 вересня 2004 року, під час якої за головною версією було отруєно В.Ющенка.

Того дня саме Т.Цинцабадзе вів машину, в якій знаходилися кандидат в президенти В.Ющенко і його довірена особа Давид Жванія (зараз - депутат від НУНС). Під час вечері він, як пізніше розповідав Д.Жванія, дивився футбол у сусідній кімнаті. "Напевно, Гусін знає більше (про те, що цікавило слідство). Я його якось про це не розпитував. Він тільки сказав, що його питали про футбол. До чого тут футбол, який зв'язок? Я також ходив і в прокуратуру, і в службу (СБУ) - це обов'язок кожної людини, але, чесно кажучи, допит футболістів для мене незрозумілий", - сказав Т.Цинцабадзе.

Водночас він підтвердив, що А.Шевченко, А.Гусин і К.Каладзе є його "близькими друзями": "Я взагалі фанат футболу - у мене з всіма іменитими футболістами дуже гарні стосунки. У Гусіна я сина хрестив, з Шевченком у мене спільна фірма, а Каладзе - хресний батько моєї молодшої доньки".

Заступник генерального прокурора Микола Голомша, курирує в Генпрокуратурі розслідування найбільш резонансних справ, заявив, що про допит А.Гусина, а також про запрошення на допит А.Шевченка і К. Каладзе йому нічого не відомо. "До чого тут футболісти? - здивувався він. - Це не ті фігури, про яких мені докладають. Мені докладають про серйозних людей - наприклад, про народних депутатів".

За словами М.Голомши, питання, кого запрошувати на допит, знаходиться в компетенції керівника слідчої групи, старшого слідчого ГПУ з особливо важливих справ Галини Климович. "Ми не викликаємо ні журналістів, ні футболістів - ми викликаємо людей, які мають стосунок до тих чи інших подій, а не за якимись професійними критеріями", - сказала Г.Климович.

"Ті ж журналісти допрошувалися не тому, що вони журналісти, а тому, що вони товаришували, підтримували близькі стосунки з певною особою, до яких у нас маса питань, були в тому місці, яке нас цікавить, або в той час, що нас цікавить", - додала вона.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини