Гройсман про мовне невдоволення Угорщини: Не треба ультиматумів

Гройсман про мовне невдоволення Угорщини: Не треба ультиматумів - Фото
Володимир Гройсман (фото - Андрій Гудзенко / LIGA.net)Володимир Гройсман (фото - Андрій Гудзенко / LIGA.net)
11.05.2018, 15:59

Глава уряду зазначив, що українці "досить толерантні і ввічливі по відношенню до партнерів", якщо до них в Україні ставляться з повагою

Не слід ставити ультиматуми Україні, тому як країна з повагою ставиться до мов національних меншин. Про це, коментуючи невдоволення Угорщини новим освітнім законом, заявив прем'єр Володимир Гройсман в ефірі каналу 112 Україна.

Глава уряду вважає, що питання мови нацменшин деякі угорські політики використовують "для досягнення своїх політичних цілей", чого "робити не варто".

"Мені це неприємно чути, особливо з боку нашої дружньої країни. Ці заяви не додають (честі) нікому", - зазначив Гройсман.

Глава Кабміну додав, що Україна буде розвивати і підтримувати українську мову, так як це "принципове питання для будь-якої держави", але уточнив - все, що стосується мов нацменшин (угорської, румунської, словацької, польської та інших), Київ "шанує і поважа ", і буде створювати умови, щоб розвивати їх.

"Але нам не потрібно ставити якісь ультиматуми", - підкреслив Гройсман.

Читайте також: Угорщина видала українцям Закарпаття від 100 тисяч паспортів - МЗС

У березні 2018 року МЗС звинуватив Угорщину в "імперському мисленні" по відношенню до України, а в квітні угорський МЗС назвав брехнею вислови Києва про те, що в риториці Будапешта з приводу України нібито вбачається замовний характер з боку Росії.