Громадські організації закликали Кабмін змінити керівництво НАЗК

29.03.2017, 16:08
Громадські організації закликали Кабмін змінити керівництво НАЗК - Фото
Фото: nazk.gov.ua
Ряд громадських організацій закликали уряд змінити "некомпетентне керівництво" Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Про це йдеться в спільній заяві Transparency International Україна, Реанімаційного пакету реформ, Центру протидії корупції та Всеукраїнського об'єднання Автомайдан, оприлюдненому в середу, 29 березня.

Ініціатори звернення зазначають, що за рік роботи керівництво НАЗК "свідомо саботувало роботу реєстру декларацій держслужбовців і блокувало основні функції, покладені на новостворений орган". Зокрема, громадські організації закидають агентству нездатність забезпечити перевірку декларацій чиновників першої хвилі декларування і створити систему автоматизованої перевірки.

"У той же час очевидним є використання НАЗК для вибіркового переслідування окремих декларантів і навіть активістів. Так, з усіх топ-чиновників НАЗК ініціювало залучення до відповідальності за пов'язані з корупцією порушення тільки народного депутата Сергія Лещенка  (за читання лекцій в Києво-Могилянській академії) і колишньої керівниці Одеської митниці Юлії Марушевської (за отримання премії в сумі 500 грн)", - йдеться в заяві.

При такій "незадовільній роботі ргану" керівництво майже щомісяця виплачує собі "премії в розмірі декількох заробітних плат", в результаті чого зарплата членів НАЗК "становить від 80 000 до 330 000 грн", зазначають ініціатори звернення.

Представники громадськості вважають, що відповіддю на "неефективну роботу" керівництва НАЗК має, зокрема, стати звільнення його діючих членів, в зв'язку з чим закликають Кабінет міністрів невідкладно розглянути це питання.

Читайте також: Петренко розповів, як можна звільнити керівництво НАЗК

Також в заяві міститься заклик до уряду внести на розгляд Верховної Ради пропозиції змін до закону про запобігання корупції, що передбачають "встановлення одноосібного керівництва НАЗК, зміну конкурсної процедури обрання керівника НАЗК і максимально швидкий запуск конкурсу з обрання нового керівника агентства".

"Висловлюємо готовність до конструктивного діалогу про вибір максимально ефективної моделі конкурсного відбору нового керівника НАЗК із залученням громадськості", - сказано в зверненні.

Крім того, на думку громадськості, пропорційну відповідальність за зрив процесу електронного декларування несе держпідприємство Українські спеціальні системи, яке адмініструє і підтримує діяльність реєстру е-декларацій, а політична відповідальність "за забезпечення ефективної роботи реєстру декларацій, успішного завершення другої хвилі декларування, перевірки декларацій і запобігання конфлікту інтересів у публічній площині" лежить на Кабміні і президентові.

Сьогодні, 29 березня, на засіданні Кабміну прем'єр-міністр
Володимир Гройсман та члени уряду розкритикували керівника і членів НАЗК за технічні неполадки сайту подачі е-декларацій. На думку прем'єра, проблеми пов'язані не з політичною протидією роботі реєстру, а нібито з некомпетентністю співробітників НАЗК. Глава Кабміну порадив їм піти у відставку.

У свою чергу глава агентства
Наталія Корчак заявила, що йти у відставку не має наміру.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса