RU

Гриценко розповів, чому чиновники бідні як церковні миші

23.04.2013, 12:04
Гриценко розповів, чому чиновники бідні як церковні миші - Фото
Анатолій Гриценко
Декларації чиновників - міф, і за це відповідає президент Віктор Янукович. Про це заявив народний депутат Анатолій Гриценко, виступаючи на засіданні круглого столу: "Контроль над деклараціями публічних службовців: міф чи реальність?"

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Гриценко підкреслив: "Проблема була створена в 2010 році... І це було пов'язано з обранням Януковича президентом".

За його словами, базовий антикорупційний закон був прийнятий в червні 2009 року і передбачав декларування витрат не тільки чиновниками, але всіма членами його сім'ї. "Коли президентом обрали Януковича, спочатку відклали введення в дію цього закону... Потім скасували взагалі, потім Янукович вніс інший. Його прийняли... Тепер у чинному законі немає обов'язкового декларування витрат всіх членів сім'ї", - зазначив Гриценко.

Депутат нагадав, що в даний час декларувати свої витрати повинні тільки ті члени сім'ї, які живуть разом з декларантом. Ця норма не поширюється на дорослих дітей, які живуть окремо від батьків. "Результат - все це перетворилося на міф. Тепер у нас бідний мер, як церковна миша, син - мільйонер. Бідний прем'єр, син - мільярдер. Бідний президент, син - мільярдер", - підсумував Гриценко.

Один із законопроектів, необхідних для євроінтеграції України (N2837), передбачає повернення колишньої норми. Крім цього, пропонується зробити відкритим реєстр осіб, які притягувалися до відповідальності за корупційні дії, і скоротити суму витрат, що підлягають обов'язковому декларуванню. В даний час обов'язкової декларації підлягають витрати понад 150 тисяч гривень. У проекті ця планка опущена до 20 мінімальних зарплат - 22 тисячі гривень. На думку Гриценка, така норма не пройде, але опустити планку до 80-100 тисяч гривень - реально.

Досьє на Анатолія Гриценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини