RU

Гриценко про саміт НАТО: Януковичу сказали все прямо в очі

21.05.2012, 17:34
Гриценко про саміт НАТО: Януковичу сказали все прямо в очі - Фото
Анатолій Гриценко
Товстошкірість нинішньої української влади змусила НАТО висловити свою думку щодо ситуації в Україні прямо в очі президенту Віктору Януковичу. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат з фракції БЮТ у Верховній Раді, колишній міністр оборони України, голова комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, коментуючи декларацію Чиказького саміту НАТО по Україні, в якій офіційний Київ закликали забезпечити чесні вибори і відмовитися від виборчого правосуддя.

"Наші партнери прямим текстом говорять про проблеми в нашій країні. За останні 2,5 року дипломатичну мову стали забувати через товстошкірість української влади. Щоб до Банкової щось дійшло, потрібно говорити це прямо в очі Януковичу, як це сталося на саміті в Чикаго", - підкреслив Гриценко.

За його словами, незважаючи на те, що декларацію по Україні президенту довелося вислухати персонально, нічого в діях влади в Україні не зміниться. "Янукович буде і далі робити вигляд, що він дотримується права громадян і принципи демократії", - переконаний політик.

Разом з тим, каже нардеп, якщо Банкова продовжить ігнорувати думку впливових і авторитетних міжнародних структур, Януковичу "загрожує категорія нерукоподаваного".

"Януковичу не потрібен діалог ні з ким. Все, що його цікавить - це особисте збагачення. Якщо б його не чіпали, іноді зустрічалися на якихось ритуальних заходах, то він був би повністю задоволений. Але діалог з серйозними партнерами потрібен країні. А такі, як Янукович, цього ніколи не зрозуміють", - впевнений Гриценко.

Нагадаємо, сьогодні Чиказький саміт НАТО, який називають найбільшим за всю історію проведення з'їздів Альянсу, прийняв, зокрема, декларацію щодо ситуації в Україні.

Альянс заявляє, що продовжить здійснення політики відкритих дверей щодо Києва, вітає внесок України в здійснення операцій під керівництвом НАТО, але висловлює стурбованість виборчим застосуванням правосуддя в Україні, політично мотивованим переслідуванням лідерів опозиції, умовами їх утримання.

НАТО також підкреслює необхідність проведення восени в Україні чесних й прозорих виборів.

Зазначимо, що участь в саміті взяв президент України Віктор Янукович.

Досьє на Анатолія Гриценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини