RU

Гриценко: Янукович за повноваженнями хоче перевершити Кучму

06.10.2010, 09:50
Гриценко: Янукович за повноваженнями хоче перевершити Кучму - Фото
c663f6d660a603cb4145b13186c2cb53.jpg

Гриценко: Янукович за повноваженнями хоче перевершити Кучму
Новий законопроект "Про Кабінет Міністрів України" N7208 посилює владу Президента Віктора Януковича. Про це заявив лідер партії "Цивільна позиція", народний депутат від НУНС Анатолій Гриценко (на фото) у своєму блозі.

"Проект N7208 вносить зміни до тридцяти два чинних закони і кодекси. Метою цих змін, як виявилося, є не тільки приведення їх у відповідність до Конституції часів Кучми. Янукович хоче отримати набагато більше повноважень, ніж їх мав Кучма. Приховану мету - того диявола, який звичайно криється у деталях, - цього разу знаходимо у розділі XI "Перехідні і заключні положення", - зазначив політик.

"Кучма міг звільнити Генерального прокурора згідно з визначеним законом вичерпним переліком підстав. Януковичу цього замало. Він матиме право звільняти Генпрокурора "також на інших підставах". Колір прокурорської краватки, наприклад, не сподобався, dress-code - штука серйозна!" - наголосив парламентарій.

"Інші підстави" для звільнення високих чиновників, крім прокуратури, Янукович включає і в інші закони. Що ж, Янукович навчив Медведєва, як підпорядкувати столицю без виборів, - тепер Медведєв вчитиме Януковича, як звільняти чиновників з формулюванням "внаслідок втрати довіри Президента", - пише А.Гриценко.

"При Кучмі СБУ була "підлегла Президентові і підзвітна Верховній Раді" - Янукович залишає СБУ підлеглою собі. Крапка. Ніякої підзвітності - нікому! Вилучаються вимоги закону про СБУ щодо інформування Ради, обов'язку відповідати на запити депутатів, тимчасових і постійних комісій", - повідомив парламентарій.

"Такі ж зміни вносяться до закону про війська урядового зв'язку, як їх раніше називали, а тепер - Державної служби спецзв'язку і захисту інформації. Ніякого парламентського контролю! Навіть формального звіту в кінці року в письмовій формі", - зазначив депутат.

"Янукович буде сам, замість Кабміну (як це було при Кучмі), призначати і звільняти заступників глави податкової служби. Ну, керівника - це зрозуміло, а ось заступників? Хіба така вже недовіра всередині "монолітної команди", що уряду не дають контролювати податкові потоки? До того ж Янукович може відправити уряд у відставку за одну хвилину?!" - пише парламентарій.

"Янукович матиме право перерозподіляти бюджет, перекидаючи кошти з однієї програми на іншу як завгодно. Як державний, так і місцеві бюджети, - до області, району, міста і села включно. Без жодного узгодження з бюджетним Комітетом Верховної Ради", - наголосив А.Гриценко.

"Про таке Кучма і не мріяв! Якщо не забули, при Кучмі саме опозиції віддавали контроль за розподілом і перерозподілом бюджету (бюджетний Комітет очолювали Тимошенко, Турчинов, Порошенко). Янукович вирішив, що ні "чужим", ні "своїм" депутатам нема чого контролювати розподіл бюджетних коштів. Ще одна європейська норма?" - заявив політик.

"Значна частина кадрових призначень - передусім, всієї вертикалі голів місцевих державних адміністрацій - буде здійснюватися Януковичем за поданням не Кабміну, як це було при Кучмі, а Прем'єр-міністра. Ніякого обговорення або хоч би формального схвалення (відхилення) кандидатур урядом як колегіальним органом!" - обурюється депутат.

"Янукович контролюватиме і впливатиме майже на все - прокуратуру і суди, силовиків і правоохоронців, податкову і митницю, природні монополії і радіо з телебаченням, комунальні послуги і теплопостачання, ядерну енергетику і поводження з відходами, охорону прав на сорти рослин і теплопостачання, виробництво електроенергії і використання скидного енергопотенціалу, навіть особисто буде затверджувати положення про Міністерство охорони здоров'я?!" - пише парламентарій.

"Янукович не довіряє, передусім, своїй власній команді. Він хоче не тільки уникнути залежності від "своєї" більшості і "свого" уряду, а ще й кожного чиновника по всій вертикалі одягнути кільце в ніс і взяти на ланцюг", - вважає депутат.

"Поки Литвин не поставив на голосування, а Чечетов не підняв руку вгору, парламентській більшості ще не пізно схаменутися! Якщо не заради країни, то хоча б з інстинкту самозбереження", - закликає політик.

Нагадаємо, 5 жовтня зазначений документ надійшов у Верховну Раду. Закон про Кабмін покликаний привести організацію, повноваження і порядок діяльності уряду у відповідність до Конституції 1996 року.

Анатолій Гриценко: біографія та добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини