Гриценко: Янукович за повноваженнями хоче перевершити Кучму


"Проект N7208 вносить зміни до тридцяти два чинних закони і кодекси. Метою цих змін, як виявилося, є не тільки приведення їх у відповідність до Конституції часів Кучми. Янукович хоче отримати набагато більше повноважень, ніж їх мав Кучма. Приховану мету - того диявола, який звичайно криється у деталях, - цього разу знаходимо у розділі XI "Перехідні і заключні положення", - зазначив політик.
"Кучма міг звільнити Генерального прокурора згідно з визначеним законом вичерпним переліком підстав. Януковичу цього замало. Він матиме право звільняти Генпрокурора "також на інших підставах". Колір прокурорської краватки, наприклад, не сподобався, dress-code - штука серйозна!" - наголосив парламентарій.
"Інші підстави" для звільнення високих чиновників, крім прокуратури, Янукович включає і в інші закони. Що ж, Янукович навчив Медведєва, як підпорядкувати столицю без виборів, - тепер Медведєв вчитиме Януковича, як звільняти чиновників з формулюванням "внаслідок втрати довіри Президента", - пише А.Гриценко.
"При Кучмі СБУ була "підлегла Президентові і підзвітна Верховній Раді" - Янукович залишає СБУ підлеглою собі. Крапка. Ніякої підзвітності - нікому! Вилучаються вимоги закону про СБУ щодо інформування Ради, обов'язку відповідати на запити депутатів, тимчасових і постійних комісій", - повідомив парламентарій.
"Такі ж зміни вносяться до закону про війська урядового зв'язку, як їх раніше називали, а тепер - Державної служби спецзв'язку і захисту інформації. Ніякого парламентського контролю! Навіть формального звіту в кінці року в письмовій формі", - зазначив депутат.
"Янукович буде сам, замість Кабміну (як це було при Кучмі), призначати і звільняти заступників глави податкової служби. Ну, керівника - це зрозуміло, а ось заступників? Хіба така вже недовіра всередині "монолітної команди", що уряду не дають контролювати податкові потоки? До того ж Янукович може відправити уряд у відставку за одну хвилину?!" - пише парламентарій.
"Янукович матиме право перерозподіляти бюджет, перекидаючи кошти з однієї програми на іншу як завгодно. Як державний, так і місцеві бюджети, - до області, району, міста і села включно. Без жодного узгодження з бюджетним Комітетом Верховної Ради", - наголосив А.Гриценко.
"Про таке Кучма і не мріяв! Якщо не забули, при Кучмі саме опозиції віддавали контроль за розподілом і перерозподілом бюджету (бюджетний Комітет очолювали Тимошенко, Турчинов, Порошенко). Янукович вирішив, що ні "чужим", ні "своїм" депутатам нема чого контролювати розподіл бюджетних коштів. Ще одна європейська норма?" - заявив політик.
"Значна частина кадрових призначень - передусім, всієї вертикалі голів місцевих державних адміністрацій - буде здійснюватися Януковичем за поданням не Кабміну, як це було при Кучмі, а Прем'єр-міністра. Ніякого обговорення або хоч би формального схвалення (відхилення) кандидатур урядом як колегіальним органом!" - обурюється депутат.
"Янукович контролюватиме і впливатиме майже на все - прокуратуру і суди, силовиків і правоохоронців, податкову і митницю, природні монополії і радіо з телебаченням, комунальні послуги і теплопостачання, ядерну енергетику і поводження з відходами, охорону прав на сорти рослин і теплопостачання, виробництво електроенергії і використання скидного енергопотенціалу, навіть особисто буде затверджувати положення про Міністерство охорони здоров'я?!" - пише парламентарій.
"Янукович не довіряє, передусім, своїй власній команді. Він хоче не тільки уникнути залежності від "своєї" більшості і "свого" уряду, а ще й кожного чиновника по всій вертикалі одягнути кільце в ніс і взяти на ланцюг", - вважає депутат.
"Поки Литвин не поставив на голосування, а Чечетов не підняв руку вгору, парламентській більшості ще не пізно схаменутися! Якщо не заради країни, то хоча б з інстинкту самозбереження", - закликає політик.
Нагадаємо, 5 жовтня зазначений документ надійшов у Верховну Раду. Закон про Кабмін покликаний привести організацію, повноваження і порядок діяльності уряду у відповідність до Конституції 1996 року.
Комментарі