RU

Гриценко пропонує віддати Президенту крісло Прем'єр-міністра

22.09.2008, 15:53

Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко упевнений, що Президент України Віктор Ющенко повинен бути одночасно і главою держави, і главою уряду.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі голови Комітету ВР, А. Гриценко упевнений, що у Президента повинні бути сильні повноваження. "Президент повинен бути главою уряду. Він вступає в посаду, і вже на другий день своїм Указом оголошує склад уряду. Без коаліції. Без коаліційних угод. Без декількох місяців переговорів і базікання. На другий день уряд на чолі з Президентом працює. Уряд не на півроку або рік, а на весь період діяльності Президента".

Водночас парламенту А. Гриценко пропонує надати право негайного проведення референдуму недовіри. "Але також і Президенту треба дати право оголошувати референдум недовіри Верховній Раді у випадку, якщо парламент не підтримує законодавчі ініціативи Президента... Незалежно від того, хто оголошує референдум недовіри, в бюлетень включати два питання: чи довіряєте ви Президенту? Чи довіряєте ви Верховній Раді? Це охолодить гарячі голови", - вважає він.

"Якщо депутати захочуть зняти Президента з політичних міркувань, але результати роботи уряду позитивно сприймаються населенням, то у разі оголошення Радою референдуму недовіри Президенту, наслідком стануть... дострокові вибори Верховної Ради, - упевнений народний депутат України. І навпаки: якщо неефективний як глава уряду Президент спробує через референдум спровокувати дострокові вибори парламенту, то народ на референдумі скаже "немає" глави держави, і той втратить посаду. Якщо ж люди висловлять недовіру і Президенту, і парламенту, значить буде повне "перезавантаження" влади".

Досьє на Віктора Ющенка >>>

Досьє на Анатолія Гриценка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини