RU

Гриценко пояснив, навіщо Януковичу імпічмент

19.01.2009, 10:47

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович хоче почати процедуру дострокового припинення повноважень Президента для того, щоб "вбити" мрії Віктора Ющенка про другий термін і створити несприятливий для нього фон виборчої кампанії. Так вважає голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в пресі-офісі А.Гриценка, від таких дій В.Януковича не виграє ні парламент, ні країна.

"2009 рік - це рік виборів, тому не треба морочити голову Україні і Президентові, а залишити Ющенкові можливість виконати свій конституційний обов'язок до кінця", - саме такий розвиток подій А.Гриценко вважає правильним.

За його словами, бажання В.Януковича оголосити імпічмент Президенту можливе тільки в теорії. "Теоретично, якщо поставити питання про імпічмент на голосування, можна набрати достатню кількість голосів", - сказав народний депутат, нагадавши, що на минулому тижні за подолання вето Президента на Закон про імпічмент проголосувало більше 400 парламентарів.

Водночас, А.Гриценко сумнівається, що почата у нинішніх умовах процедура імпічменту може закінчитися результативно.

Нагадаємо, минулого тижня Рада прописала процедуру імпічменту Президента. Відповідний Закон про тимчасові слідчі комісії, спеціальні тимчасові слідчої комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України N3250-д парламент прийняв у четвер. Документ регулює повноваження народних депутатів щодо визначення статусу, порядку створення і діяльності тимчасових органів Верховної Ради, - комісій, - для проведення розслідування під час процедури усунення Президента України з посади.

Коментуючи це рішення, заступник глави Секретаріату Президента Андрій Кислинський заявив: "пожежне" голосування БЮТ і Партії регіонів за Закон про імпічмент Президента таким, що ще раз підтверджує, що замовникам цього рішення кортить отримати контроль над українською газовою трубою. "Немає сумнівів, що керівництво Росії оголосило серед лідерів політичних сил, які підтримали законопроект, "щурячі перегони" на посаду нового Президента нашої держави... Загальне голосування... підтверджує наміри, які йдуть ззовні, про швидке усунення Президента як перешкоди на шляху до встановлення контролю над українською газотранспортною системою", - сказав він.

Детальніше про політичні події минулого тижня читайте тут>>>
Анатолій Гриценко: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини