Грицак розповів, як СБУ зірвала плани Суркова на Одесу

22.06.2016, 15:07
Грицак розповів, як СБУ зірвала плани Суркова на Одесу - Фото
Василь Грицак

Коли СБУ готувала зачистку Одеської області від російських агентів і сепаратистів, про підготовку цієї операції ніхто не знав

Куратором проекту "Бессарабія" з боку Росії є Інал Ардзінба - перший заступник радника президента РФ Владислава Суркова. Про це заявив в інтерв'ю ЛІГА.net глава СБУ Василь Грицак .

За його словами, з Ардзінбою підтримували зв'язок сепаратисти з Одеси Віталій Діденко та Олена Гліщінська, яких Україна обміняла на політв'язнів Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва.

"У зв'язку з провалом проекту Бессарабія так звана група ФСБ в московській верхівці звинуватила в цьому групу Суркова-Ардзінби. План не вдався. Гібридна війна на південному заході України з виходом на Європу не почалася... Росіяни провалилися. І це стало предметом серйозних розглядів в Москві", - зазначив Грицак.

Читайте також: Новина дня: Москва де-факто визнала шефство над сепаратистами

Грицак розповів, як СБУ зірвала плани Суркова на Одесу

Глава СБУ продемонстрував журналісту документи і фотографії, що стосуються системи командування і управління, яка повинна була заробити в разі успіху операції Кремля по захопленню Одеської області.

"Тут конкретні плани: як проект Бессарабія повинен був підірвати південь України і поширити війну і тероризм в Європейський Союз через Молдову", - говорить він.

За словами Грицака, коли СБУ готувала зачистку Одеської області від російських агентів і сепаратистів, про підготовку цієї операції ніхто не знав.

"Ми знали, що ввечері наступного дня розпочнуться процеси, які важко буде зупинити. Нам довелося діяти швидко. Ми зібрали 150 альфачів (співробітників спецпідрозділу СБУ Альфа - ред.) з різних областей. Відправили їх малими групами до точок призначення цивільними намистом і різними дорогами. В Одесі в цей час працювала невелика група наших довірених осіб", - розповів він.

Грицак розповів, як СБУ зірвала плани Суркова на Одесу

Куратор терористичної організації "Бессарабська народна республіка" Інал Ардзінба (вгорі) і президент РФ Володимир Путін В цей час бійці Альфи отримали GPS-координати точок призначення, а місцеві оперативники допомагали ховати машини до ранку.

"Перед цим в місто зайшли фахівці з питань зв'язку та взяли місто в ковпак. Ми повністю накрили місто. Коли ми прибули на місце, кожна з груп Альфи отримала конверти із завданням. Кожна група - це чотири людини Альфи, а також один-два оперативника СБУ. Коли кожна група отримала конверт і ознайомилася із завданням, коли ми зібрали всі сигнали про готовність груп, я дав команду почати операцію. Умовно - порядок цифр. Ну, нехай буде 555. І пішло: десь з ноги, де прості двері , десь - накладним зарядом, десь - титановим інструментом. Хлопці одночасно зайшли кожен на свою адресу. Найбільше підозрюваних ми взяли в одному спортзалі - дев'ять чоловік, серед них - двоє кілерів", - розповів глава СБУ.

Читайте также спецпроект: Директор війни. Інтерв'ю з главою СБУ Василем Грицаком

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии