RU

Грицак отримав антипремію Будяк-2012 за біометричні паспорти

10.12.2012, 14:03
Грицак отримав антипремію Будяк-2012 за біометричні паспорти - Фото
Василь Грицак (фото - grytsak-rada.org.ua)
Народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак отримав антипремію Золотий будяк-2012 за закон про єдиний державний демографічний реєстр, який вводить в дію біометричні паспорти.

"Грицаку вручається Золотий будяк в номінації "За грубе порушення права на особисте життя" за найбільш небезпечну законодавчу ініціативу в галузі прав людини. На жаль, ця ініціатива зараз вже стала законом. Я маю на увазі скандальний законопроект №10492 про єдину державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус ", - повідомила на прес-коференції голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

За її словами, на антипремію також претендували народний депутат Віталій Журавський (Партія регіонів) - за порушення свободи слова, а також СБУ та МВС - за видачу Развозжаева Росії. "Дуже багато скандальних ситуацій, але у нас п'ять Будяків, і ми не можемо дати їх всім", - сказала Печончик, яку цитує Інтерфакс-Україна.

Грицак отримав Золотий будяк другий раз в історії антипремії - перший раз будяк знайшов свого героя в 2007 році.

Крім того, лауреатом антипремії став ЦВК, який, на думку, правозахисників, "міг істотно скоротити негативні наслідки протистояння в округах, але усвідомлено цього не зробив, чим порушив виборчі права".

Будяк-2012 отримали Харківська міська рада та Харківський окружний адмінсуд за систематичні заборони на проведення будь-яких акцій у місті. Нацбанку України вручили антіпермію за "сприяння штучної ліквідації АКБ Базис, який належав опозиціонеру Арсену Авакову". Президенту Віктору Януковичу і голові Верховної Ради Володимиру Литвину Будяк вручили за прийняття і підписання закону про здійснення державних закупівель, а також закону про основи державної мовної політики.

Як повідомили організатори, дипломи та "будяки" будуть по пошті відправлені лауреатам.

Біометричні паспорти: кому, коли, як і по скільки
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини