RU

Гриневич пояснила, за що хоче звільнити викладачів вузів

05.08.2016, 13:00
Гриневич пояснила, за що хоче звільнити викладачів вузів - Фото
Лілія Гриневич
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що викладачі українських вузів, які поїхали до окупованого Криму для участі в наукових конференціях, будуть звільнені. Про це повідомляє  День.

"Я вже звернулася до керівництва цих закладів, щоб вони зробили відповідні адміністративні висновки. Переважно ці люди будуть звільнені. Чинне законодавство поки не дає нам повністю ефективні інструменти, тому що ми зіткнулися з цією проблемою тільки в останні роки. Я вважаю, що ми повинні розвинути законодавство і отримати такі інструменти", - зазначила Гриневич.

Вона підкреслила, що як міністр освіти і науки, звернулася до СБУ та Генеральної прокуратури, щоб вони оцінили ситуацію і запропонували, "як далі розвивати українське законодавство, щоб за такі прояви антидержавної позиції і зневаги до територіальної цілісності країни була належна відповідальність".

"Адже коли такі люди їдуть на конференцію, яка легітимізує анексію Криму, вони своєю присутністю також визнають анексію легітимною. Це означає, що вони не поважають конституційно затверджений державний лад України і тому не можуть працювати в нашій системі освіти. Моя позиція як міністра освіти така, але вона повинна бути більш чітко обґрунтована українським законодавством", - сказала Гриневич.

За її словами, держава-агресор буде інспірувати та спеціально заохочувати подібні заходи для легітимізації анексії Криму.

"І, коли туди їхатимуть українські громадяни, це фактично буде продовженням захоплення півострова. Ми маємо чітку позицію, будемо співпрацювати з СБУ, бо в посадовій інструкції вчителя є положення про те, що він зобов'язаний виховувати у дітей повагу до національних, історичних, культурних цінностей України, її державного і соціального ладу", - пояснила Гриневич.

Станом на 2 серпня понад 100 абітурієнтів з Криму вступили в українські вузи.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини