RU

ГПУ склала схему з прізвищами винуватців вбивств на Майдані

13.06.2014, 15:39
ГПУ склала схему з прізвищами винуватців вбивств на Майдані - Фото
7ffcece6f178fc1131d6ac643e88e762.jpg


Генеральна прокуратура представила схему злочинної діяльності з придушення акцій протесту, яка призвела до масових вбивств громадян України на Майдані.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, в центрі схеми - колишній президент України Віктор Янукович, який дав вказівку міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку та голові СБУ Олександру Якименку на приховане (без нормативного дозволу) застосування вогнепальної зброї і надмірне насильство до мітингувальників з метою силового придушення протесту.

Колишній прем'єр-міністр
Микола Азаров організував прийняття Кабміном незаконних постанов від 22 січня, спираючись на які співробітники міліції застосовували до протестуючих світлошумові, газові та димові гранати посиленої дії і використовували водомети без температурних обмежень.

Заступник міністра внутрішніх справ Лекарь за попередньою змовою із заступником директора департаменту матеріального забезпечення МВС Павлом Зіновим в січні-лютому 2014 року забезпечили поставку в Україну спеціальних засобів виробництва Російської Федерації - світлошумових гранат, ручних гранат подразнюючої  і світлошумові дії, ручних аерозольних гранат, які не пройшли медекспертизу, і видали їх особовому складу підрозділів МВС та Внутрішніх військ для використання проти учасників Майдану. Митні платежі за ці поставки склали 1 млн. 177 тис. 203,09 грн.

Колишній глава СБУ Якименко доручив центру спеціальних операцій, боротьби з тероризмом (спецпідрозділ "А") Служби безпеки взяти участь у силовій підтримці розгону мітингувальників на Майдані. Керівництво АТЦ СБУ, виконуючи вказівку Якименка, затвердило бойовий розрахунок сил і засобів і дало підлеглим співробітникам наказ про початок силової фази антитерористичної операції в Будинку профспілок. Готували і планували проведення силової фази учасники засідання штабу АТЦ при СБУ і співробітники СБУ, виконували - співробітники підрозділу "А" СБУ.

Колишній міністр внутрішніх справ Захарченко доручив заступнику Ратушняку і командувачу Внутрішніми військами МВС Шуляку організувати силами довірених їм підрозділів силовий розгін на Майдані з застосуванням надмірного фізичного насильства, спецзасобів, спецтехніки та вогнепальної зброї. Ратушняк і Шуляк це завдання виконали за допомогою керівництва МВС України в Києві і "Беркута".

ГПУ склала схему з прізвищами винуватців вбивств на Майдані

Командир "Беркута" Кусюк наказав командиру роти спецпризначення Садовнику озброїти особовий склад роти і застосувати до учасників акції вогнепальну зброю - АКМС, СГД та спецзасоби Форт-500 з мисливськими патронами. Командир роти спецпризначення "Беркута" Садовник забезпечив озброєння підлеглих, після чого 20 лютого віддав їм наказ на застосування вогнепальної зброї з метою масових вбивств учасників акції протесту. У результаті було вбито 76 осіб і 145 отримали вогнепальні поранення. Безпосередніми виконавцями вбивств учасників Майдану 20 лютого була рота спецпризначення "Беркут".

Колишній помічник голови МВС Зубрицький забезпечував інформаційну підтримку тітушок і координував їх дії.

Окрема схематична гілка веде від Януковича до неназваного генпрокуратурою народного депутата від Партії регіонів, який забезпечував фінансування злочинних угруповань і керував їх діями. Помічник регіонала Саркісян забезпечував фінансування діяльності тітушок і організовував їх дії на перехресті вулиць Володимирська і Велика Житомирська в Києві, де було скоєно вбивство журналіста газети Вісті Веремія та інших протестувальників. Безпосереднім виконавцем вбивства журналіста, за даними МВС, був Д.Алієв.

ГПУ склала схему з прізвищами винуватців вбивств на Майдані

Колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка не використав свої повноваження для скасування незаконних постанов уряду, які розширили можливості силовиків з використання спецзасобів. Крім того, Пшонка, діючи в інтересах Януковича, не прийняв дієвих заходів з реагування органів прокуратури на протиправні дії міліції по відношенню до мітингуючих, а також по об'єктивному розслідуванню цих злочинів.

Інформаційно-ідеологічну підтримку та супровід справ у судах забезпечували
Олена Лукаш та Андрій Портнов.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини