RU

ГПУ розповіла про схеми розкрадання коштів владою Януковича

03.06.2014, 15:13
ГПУ розповіла про схеми розкрадання коштів владою Януковича - Фото
Олександр Клименко та Сергій Арбузов
У Генеральній прокуратурі розкрили деякі подробиці розслідування кримінальних проваджень щодо колишніх високопосадовців. За словами заступника генерального прокурора Олексія Баганця, головне слідче управління Генпрокуратури веде розслідування по кримінальному провадженні, зареєстрованому стосовно колишнього міністра палива та енергетики Едуарда Ставицького та екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

"Одним з основних способів розкрадання державних бюджетних коштів в особливо великих розмірах було застосування тендерів. На сьогоднішній день у провадженні Генпрокуратури ми досліджуємо проведення тендерів такими дочірніми підприємствами Мінпаливенерго як Укргазвидобування, а також цілий ряд інших компаній. Зокрема, ми встановили, що під час проведення тендерів участь у них беруть одні й ті ж суб'єкти підприємницької діяльності, вони весь час виграють ці тендери на закупівлю товарів, обладнанн , закупівлю робіт і послуг, куди перераховуються колосальні суми, мільярдні - по мільярду, по два мільярди, по три мільярди гривень, хоча ці компанії ніякого відношення ні до цих робіт, ні до обладнання не мають. Причому гроші перераховують за вартістю цих товарів і робіт в 60-70 разів дорожче. Після цього ці компанії закуповують обладнання і товари у заводу-виробника, в 60-70 разів дешевше, постачають державному підприємству, а різницю коштів перераховують на фіктивні підприємства, наприклад, на придбання соняшникової олії, якогось рафінаду і так далі. Потім гроші з цих компаній знімаються готівкою", - сказав він.

Баганець додав, що це один з найбільш використовуваних прийомів під час проведення тендерів Мінпаливенерго, Укргазвидобування. Приблизно така ж ситуація була в Міністерстві доходів і зборів. "Там вони що випробували. Створили цілий ряд так званих програмних підприємств на території України. Це легальні підприємства, прибуткові. Створили їм податкові майданчика з метою мінімізації податкових зобов'язань. Тільки за рахунок створення таких майданчиків за схемою цих підприємств, які організував колишній міністр, вдалося ухилитися від сплати податків на суму понад 6 млрд. грн. Щоб ви розуміли, у міністра доходів і зборів не було підприємств, якими б він сам безпосередньо керував, але є така річ, що якщо він, наприклад, декларував у своїх деклараціях про доходи мільйон гривень, то протягом року на свої рахунки він клав 10 млн. грн. Якщо говорити про його рідного брата і дружину, то я боюся навіть ці суми називати. Вони не декларували таких доходів як ті, які перебували на їх рахунках в 2012-13 роках - 300 млн. грн., і це при тому, що у нас є дані, що у них є такі ж валютні рахунки за кордоном", - зазначив він.

ГПУ вже направила за кордон міжнародно-правові клопотання з проханням розшифрувати, що це за рахунки та які джерела надходження коштів з України на ці рахунки.

Відносно Сергія Арбузова зареєстровано кримінальне провадження по періоду, коли він очолював Нацбанк і з порушенням вимог закону, за державні кошти створив телеканал, "а фактично - бізнес-структуру, яка, як ми потім з'ясували, афілійована з його родиною, і на цю структуру було витрачено більше 100 млн. грн." Баганець уточнив, що після цього весь прибуток, який могла отримати ця телекомпанія, в Нацбанк не повертався, а використовувався на її потреби. "Як нам дали висновок ревізори, це прямий збиток державному бюджету України. Слідство по Арбузову не закінчено, воно триває. Напрацювання є, але я не хочу говорити наперед", - сказав він.

Коментуючи розслідування щодо Сергія Курченка і його фінансових схем, перший заступник генпрокурора Микола Голомша зазначив, що його схеми розробляла група в кількості 62 осіб, серед яких були і юристи. "Ця група вдалася до розкрадання 3 млрд. грн., З них вже на 2 млрд. накладено арешт на майно, на різні підприємства. Це цілий список... Станом на сьогодні, на майно багатьох підприємств накладено арешт", - зазначив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини