RU

ГПУ поставить крапку в справі Щербаня - "зроблено 90% роботи"

15.07.2013, 11:17
ГПУ  поставить крапку в справі Щербаня -
Олег Пушкар (фото - kp.ua)
Досудове слідство у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня, в організації якого підозрюється екс-прем'єр України Юлія Тимошенко, наближається до завершення, повідомив начальник головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Олег Пушкар в інтерв'ю Комсомольській правді в Україні.

Відповідаючи на питання, чому тільки зараз вдалося завершити розслідування вбивства Щербаня, Пушкар відповів, що "свідки раніше побоювалися зміни влади, а тепер, нарешті, дали свідчення". "Крім того, ми уважніше досліджували докази, які раніше вилучалися, але не вивчалися", - сказав він.

Реагуючи на репліку про те, що в Європі та Америці переконані, що ця справа - політичне замовлення, Пушкар сказав, що "це не так". "У 2005 році, коли екс-губернатор Донецької області Володимир Щербань просив політпритулку в США, він описав ситуацію в Донецьку і в письмовому вигляді підтвердив, що Тимошенко причетна до вбивств. Коли американські спецслужби докладно допитали його, він дав точно такі ж свідчення, як і нещодавно у Печерському суді. Зараз ми попросили через механізм надання правової допомоги дати нам ці документи. Але американці мовчали 12 років і знову відмовили", - сказав він.

Пушкар розповів, що у справі вже зроблено "90% роботи" і єдина заминка полягає в тому, що ГПУ чекає виконання доручень і клопотань про надання правової допомоги. "Чекаємо певних показань, які будуть фінішною крапкою. Потім зі справою ознайомляться адвокати, потерпілі, і ми будемо готові передати її до суду", - сказав він.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини