RU

ГПУ порушила закон, викликавши до суду оперів "сімки", - Луценко

07.02.2012, 11:55
ГПУ порушила закон, викликавши до суду оперів
Юрій Луценко (фото - nso.org.ua)
Колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко вказав прокурорам, що вони порушили закон, викликавши до суду на допит співробітників секретного департаменту оперативної служби МВС (ДОС). Про це він сказав, відповідаючи на питання прокурора Дмитра Лобаня.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Лобань поцікавився у Луценка, чи відомо йому, що анкетні дані співробітників ДОС є секретними. Луценко сказав, що на той момент він цього не знав, але зараз може це підтвердити.

Прокурор запитав, чи знає Луценко, що згідно з внутрішніми документами МВС, співробітникам ДОС забороняється відкрито відвідувати приміщення правоохоронних органів і судів.

"Для мене це новина. Але водночас це означає заяву про вчинення злочину, оскільки саме прокуратура викликала їх до суду. Хто тоді порушив цю інструкцію? Якщо це заява про злочин прокурора Зінченко, то я не проти. Для мене це відкриття, що співробітник "сімки" (ДОС, - ред.) не може перебувати в приміщенні міліції. Як це може бути, якщо мені в приміщенні міліції керівник "сімки" доповідав службові питання, а його привозив туди водій "сімки", - сказав він.

Він наголосив, що подібні внутрішні відомчі інструкції, якщо й були, то ніколи не повідомлялися жодному міністру, в тому числі і йому.

Прокурор продовжив допит і запитав, яким чином співробітник ДОС Приступлюк, публічно перебуваючи разом з міністром, виконував свої функції співробітника ДОС.

"По-перше, про це ви могли запитати на допиті у Приступлюка. По-друге, робив це він так само як і перший водій міністра Юхименка і водії всіх інших міністрів. Для суду можу роз'яснити, що співробітники ДОС не працюють підпільно, це не партизани . Це люди, які знаходяться на вулиці, там вони збирають розвідувальну інформацію. Знаходяться з відкритими обличчями, а не в масках. Це тільки прокуратура може собі уявити, що розвідник ходить у масці анонімно, або в гримі, або в перуці, крадеться вночі по каналізації і в результаті дізнається інформацію. Співробітники міліцейської розвідки - такі ж люди, які, між іншим, і зараз знаходяться в приміщенні Печерського суду", - сказав Луценко.

Адвокат екс-міністра Ігор Фомін наголосив, що прокуратура суперечить сама собі, оскільки близько 30 співробітників ДОС були викликані до суду свідками, давали свідчення, називали імена та місце роботи.

Після цього Луценко попросив вказати в протоколі засідання, що до нього не доводилися ніякі подібні інструкції, на які посилається прокуратура.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини