RU

ГПУ просять порушити справу проти міліції через події на День Незалежності

26.08.2011, 18:08
ГПУ просять порушити справу проти міліції через події на День Незалежності - Фото
c29589ccfde06d82968523f6bce3c189.jpg

ГПУ просять порушити справу проти міліції через події на День Незалежності
Народні депутати від партій Батьківщина, Народна самооборона та Фронт змін звернулися до генерального прокурора і прокурора Києва з проханням порушити кримінальну справу стосовно співробітників міліції, які перешкоджали ходу колони представників опозиції 24 серпня у Києві.

"Депутати звернулися до генерального прокурора і до прокурора Києва з повідомленням про вчинення злочину. Ми виклали всі обставини подій, які 24 серпня були на вулиці Володимирській у Києві… цим повідомленням ми просимо порушити кримінальну справу стосовно співробітників міліції, які здійснювали незаконні дії", - сказав журналістам в п'ятницю народний депутат Юрій Одарченко, передає Інтерфакс-Україна.

З його слів, суд не заборонив хід по вулиці Володимирській. "Що це було, коли виник кордон міліції? Це була засідка, міліцейська провокація", - наголосив депутат.

Таким чином, зі слів Одарченка, учасники акції мали право йти по вулиці Володимирській. "Це було зроблено відповідно до рекомендацій міліції та голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова", - зазначив депутат.

З його слів, у повідомленні про злочин є документи про те, що міліціонери застосовували сльозоточивий газ.

"У всіх міліціонерів був балон аерозольний з дратівливим препаратом "Кобра 1-М", - сказав Одарченко.

"Ми розцінюємо порушення кримінальної справи… як усвідомлену провокацію, яку умисно здійснювала міліція, що спочатку рекомендувала йти по маршруту, а потім перешкоджала", - заявив парламентарій.

З його слів, зібрано 17 підписів народних депутатів під цим зверненням, але таких підписів може бути більше.

Нагадаємо, у Києві 24 серпня, в день 20-річчя незалежності України, відбулися зіткнення між правоохоронцями та представниками низки політичних партій, об'єднань і організацій.

Як повідомила прес-служба столичної прокуратури, "незважаючи на рішення Окружного адміністративного суду Києва про заборону проведення протягом доби в центральній частині столиці зборів, мітингів, походів, демонстрацій, учасники політичних акцій намагалися прорватися крізь кордони міліції по вул. Володимирській, ігноруючи вимоги правоохоронців зупинитися".

У результаті, тілесні ушкодження отримали шість співробітників міліції.

Слідчим відділом головного управління МВС України порушено кримінальну справу за фактом хуліганства.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини