RU

Горбаль обіцяє повернути в столичний ефір російські телеканали

04.11.2008, 17:40

Народний депутат від Партії регіонів Василь Горбаль запевняє, що його політична сила примусить владу "дотримувати право на свободу слова" і поверне на екрани російські програми.

Зокрема, як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Партії регіонів, коментуючи відключення з 1 листопада російських телеканалів у кабельних мережах Києва, В.Горбаль наголосив, що столична організація партії не раз порушувала питання про цю ситуацію і в засобах масової інформації, і на сесіях Київради. "Ситуація з відключенням російських телепрограм – це провокація, мета якої посварити суспільство за мовною ознакою. Однак ми впевнені, чим більше джерел інформації, якими є телеканали, тим краще для оцінювання людьми як всередині, так і зовнішньополітичної ситуації і подій у світі. Жителі Києва самі можуть розібратися в ситуації, в її об'єктивності", - сказав політик.

Нардеп уточнив, що Україна, згідно з Хартією регіональних мов, гарантує свободу прямого прийому і ретрансляції телепередач з сусідніх країн, які транслюються такою ж мовою або схожою на регіональну мову або мову меншин. "Порушення цих норм – порушення міжнародних зобов'язань", - вважає голова столичних "регіоналів".

За його словами, фракція Партії регіонів у Київраді вже ініціювала два рішення: про створення робочої групи і про захист прав жителів Києва на інформацію. "Ми пропонуємо визнати рішення Нацради і дії операторів з відключення російських телеканалів, що грубо порушують права громадян України, які провокують суспільство до розколу за мовною ознакою. Ми пропонуємо операторам і провайдерам програмних послуг терміново відновити трансляцію російських програм. У разі невиконання цієї вимоги – Київської міськадміністрації зупинити дії відповідних дозволів на розміщення мереж телекомунікаційних послуг", - підсумував В.Горбаль.

Нагадаємо, згідно з рішенням Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, з 1 листопада введено заборону на неадаптовані до україномовного мовлення російські телепрограми.

Досьє на Василя Горбаля >>>
Усе про метаморфози телеефіру>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини