RU

Горілчаний бізнес протестує під стінами Кабміну

24.06.2009, 10:24

Під стінами Кабінету Міністрів, де сьогодні пройде засідання уряду, почалася акція протесту проти різкого підвищення акцизів на алкоголь. Кількість учасників акції не перевищує 30 осіб.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, протестувальники розташувалися по обидві сторони вулиці Грушевського. У руках вони тримають плакати з гаслами: "Юля, гірко", "Тітко Ю! Поверни нам роботу", "Іноземне пійло - за кордон", "Уряду - самогонка", "Єдиний чоловік в уряді - Юля", "Юля викинула на вулицю ще 100 тисяч людей". Акція проходить під прапорами Національного комітету захисту підприємництва, який вимагає скасувати "згубне" підвищення акцизу до 34 грн.

Учасники акції протесту виливають на асфальт спиртні напої. Це робить дівчина із зачіскою Юлії Тимошенко - косою, заплетеною навколо голови. За словами організаторів, таким чином відбувається символічне прощання з легальною горілкою.

Протести викликані тим, що 1 липня набуває чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань акцизного збору", який передбачає збільшення з 1 липня ставок акцизного збору на етиловий спирт на 58% - до 34 грн. за 1 літр.

За розрахунками асоціації виробників алкоголю "Укргорілка", внаслідок падіння купівельної спроможності населення, виникнуть проблеми з обіговими коштами у підприємств, збільшення ставки акцизного збору, призведе до падіння легального виробництва продукції на 53-90%.

Мінімум на 2-3 місяці підприємства змушені будуть зупинитися, і понад 50 тис. людей, які працюють у цій сфері, залишаться без роботи, вказують в Асоціації.

За розрахунками експертів, збільшення акцизу призведе до значного подорожчання продукції, так вартість пляшки 0,5 літра горілки навіть у нижньому ціновому сегменті буде перевищувати 20 грн.

При цьому, відзначають організатори, падіння обсягів споживання легально зробленого алкоголю призведе до істотного скорочення бюджетних відрахувань. Так, Кабмін планував за рахунок нового акцизу додатково поповнити бюджет на 1,1 млрд.грн., але за розрахунками "Укргорілки", через падіння виробництва бюджет недоотримає до 800 млн.грн., а обсяг нелегально зробленої продукції перевищить 50% ринку.

Ринок алкоголю і тютюну: добірка новин>>>
Оподаткування: добірка новин>>>
Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини