Ігор Бакай знову в розшуку

27.11.2008, 15:35

Колишній керівник Державного управління справами Ігор Бакай знову поза законом. Колегія суддів палати кримінальних справ Верховного Суду визнала незаконною закриття кримінальних справ проти завгоспа Президента

Колишній керівник Державного управління справами Ігор Бакай знову поза законом. Колегія суддів палати кримінальних справ Верховного Суду визнала незаконною закриття кримінальних справ проти завгоспа Президента Леоніда Кучми.

В Україні І.Бакая звинувачували в ряді державних злочинів, однак в 2006 році Печерський суд Києва виніс постанову про припинення розслідування. У 2007 році на бік І.Бакая також встав Апеляційний суд столиці, який припинив міжнародний розшук екс-голови ДУСі.

Як повідомляє "Дело", Верховний Суд відновив статус-кво і анулював рішення першої і другої інстанцій. Тепер І.Бакай знову не може виїжджати за межі Росії, де зараз проживає, інакше буде затриманий Інтерполом. Крім того, автоматично поновлюється арешт його майна, рахунків у банках, цінних паперів. Такі ж санкції, згідно з винесеною в 2005 році постановою прокуратури, поновлюються щодо майна дружини І.Бакая і його тестя. Рішення Верховного Суду було винесено в середині жовтня і днями опубліковано на сайті єдиного реєстру судових рішень. Зараз справу направлено на новий судовий розгляд у Печерський суд Києва.

І.Бакай покинув Україну в розпал президентських виборів 2004 року, коли перемога Віктора Ющенка стала очевидною. Він біг з країни разом із сім'єю відразу після своєї відставки з поста керівника Державного управління справами. У березні 2005 року І.Бакай отримав російський паспорт і, за його словами, посада в державних структурах Росії. Одночасно в Україні проти чиновника-втікача було порушено ряд кримінальних справ.

Його звинувачували у перевищенні і зловживанні службовими повноваженнями, незаконному відчуженні державного майна. Йшлося про відчуження готелів "Дніпро", "Україна", нерухомого майна Національного комплексу "Експоцентр України". Також він звинувачувався в зловживанні при використанні авіаційної техніки держпідприємства "Україна" і ряді інших злочинів. Збитки державі, які були завдані І.Бакаєм на посту керівника Держуправління справами, перевищили 350 мільйонів гривень. За результатами перевірки Контрольно-ревізійного управління, проведеної в 2005 році, було встановлено, що в цілому Держуправління справами і його центральний апарат незаконно витратили 828,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, І.Бакай очолював Державне управління справами з жовтня 2003 року по грудень 2004 р. Було обрано народним депутатом III скликання, працював радником Президента Л.Кучми. З 1998 до 2000 рік зобіймав посаду керівника Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта - Нова ПоштаГерои карантинного времени