RU

Ігор Бакай знову в розшуку

27.11.2008, 15:35

Колишній керівник Державного управління справами Ігор Бакай знову поза законом. Колегія суддів палати кримінальних справ Верховного Суду визнала незаконною закриття кримінальних справ проти завгоспа Президента Леоніда Кучми.

В Україні І.Бакая звинувачували в ряді державних злочинів, однак в 2006 році Печерський суд Києва виніс постанову про припинення розслідування. У 2007 році на бік І.Бакая також встав Апеляційний суд столиці, який припинив міжнародний розшук екс-голови ДУСі.

Як повідомляє "Дело", Верховний Суд відновив статус-кво і анулював рішення першої і другої інстанцій. Тепер І.Бакай знову не може виїжджати за межі Росії, де зараз проживає, інакше буде затриманий Інтерполом. Крім того, автоматично поновлюється арешт його майна, рахунків у банках, цінних паперів. Такі ж санкції, згідно з винесеною в 2005 році постановою прокуратури, поновлюються щодо майна дружини І.Бакая і його тестя. Рішення Верховного Суду було винесено в середині жовтня і днями опубліковано на сайті єдиного реєстру судових рішень. Зараз справу направлено на новий судовий розгляд у Печерський суд Києва.

І.Бакай покинув Україну в розпал президентських виборів 2004 року, коли перемога Віктора Ющенка стала очевидною. Він біг з країни разом із сім'єю відразу після своєї відставки з поста керівника Державного управління справами. У березні 2005 року І.Бакай отримав російський паспорт і, за його словами, посада в державних структурах Росії. Одночасно в Україні проти чиновника-втікача було порушено ряд кримінальних справ.

Його звинувачували у перевищенні і зловживанні службовими повноваженнями, незаконному відчуженні державного майна. Йшлося про відчуження готелів "Дніпро", "Україна", нерухомого майна Національного комплексу "Експоцентр України". Також він звинувачувався в зловживанні при використанні авіаційної техніки держпідприємства "Україна" і ряді інших злочинів. Збитки державі, які були завдані І.Бакаєм на посту керівника Держуправління справами, перевищили 350 мільйонів гривень. За результатами перевірки Контрольно-ревізійного управління, проведеної в 2005 році, було встановлено, що в цілому Держуправління справами і його центральний апарат незаконно витратили 828,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, І.Бакай очолював Державне управління справами з жовтня 2003 року по грудень 2004 р. Було обрано народним депутатом III скликання, працював радником Президента Л.Кучми. З 1998 до 2000 рік зобіймав посаду керівника Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини