RU

Голова УПЦ (МП) просить ветувати закон про демографічний реєстр

11.10.2012, 16:50
Голова УПЦ (МП) просить ветувати закон про демографічний реєстр - Фото
митрополит Володимир
Голова Української православної церкви (у канонічному єднанні з Московським патріархатом) митрополит Володимир (Сабодан) просить президента України Віктора Януковича ветувати Закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр". Лист опублікований на офіційному сайті УПЦ (МП).

У тексті зазначається, що в Київську митрополію Церкви надходять численні звернення віруючих з вимогою не допустити введення в дію цього закону. У цих зверненнях йдеться про те, що вказаний закон порушує право громадян на приватність, яке гарантоване у ст. 32 Конституції України. Крім того, стурбованість православних віруючих викликає можливість втручання в їх особисте життя, яку створює закон № 10492. Митрополит підкреслив, що багато закордонних країн відмовилася від впровадження подібних реєстрів.

Володимир нагадав, що ст. 16 цього закону передбачає, що особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації в безконтактний електронний носій, який імплантований у відповідні бланки документів, оформлення та видача таких документів здійснюється в порядку, встановленому чинним законодавством України. Однак, за словами митрополита, в законі ніяк не прописаний порядок відмови громадян від внесення їх персональної інформації в безконтактний електронний носій. Тому норма про таку відмову має виключно декларативний характер, - зазначив глава УПЦ (МП).

"Шановний Вікторе Федоровичу! Від імені Української православної церкви звертаюся до Вас з проханням накласти вето на закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документах, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус"  (№ 10492), оскільки цей закон несе в собі загрозу обмеження базових прав людини. Вважаю, що питання про доцільність створення в Україні єдиного демографічного реєстру потребує додаткового вивчення ", - йдеться в листі митрополита Володимира.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України прийняла закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає введення електронних паспортів - документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини