RU

Голова ЦВК Шаповал: ЦВК зобов'язана приймати "мотлох до розгляду"

09.11.2012, 17:43
Голова ЦВК Шаповал: ЦВК зобов'язана приймати
Голова ЦВК Володимир Шаповал
Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал запевняє, що прийом протоколу від ОВК N223 - лише формальність, і ЦВК не "освячує" вказані там цифри. Про це він сказав сьогодні в ході засідання.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, після численних заяв, що в окрузі 223 були порушення закону, Шаповал зазначив: "Я хочу нагадати, що є законні способи - звернення в правоохоронні органи. Це єдиний інструмент покарати тих, хто, можливо, вчиняв ці правопорушення. Я особисто переконаний, що кожному має бути роздано по діяннях його".

Він підкреслив, що за законом ЦВК зобов'язаний прийняти виборчу документацію всіх окружкомів. "Це не означатиме, що цифри, які ми бачимо зараз на моніторах - це рішення ЦВК. Прийняття документів, я так обережно кажу, тому що може бути це макулатура, а не протокол, так от ухвалення документів, які принесла комісія - не означає освячення цих цифр. І не означає, що кандидати в депутати по цьому округу розміщені в тому порядку, як ми бачимо на моніторах", - сказав він.

Шаповал також розкритикував заяви, в яких прийняття ЦВК протоколів трактують так, ніби то комісія "призначає" кандидатів. "ЦВК нікого не призначає. Він бере матеріали. Або, за словами окремих членів, мотлох до розгляду. Ми не маємо права цього не робити. Це елементарний, рутинний бюрократичний процес", - сказав він.

Звертаючись до присутнього на засіданні кандидата від Свободи Юрія Левченка, Шаповал підкреслив: "Єдиний плюс від цього всього - ви придбали унікальний досвід, як і ми".

Нагадаємо, на одному із засідань заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна назвала мотлохом протокол однієї з проблемних окружних комісій.

Згідно з останніми даними, після обробки 100% протоколів перемогу на окрузі N223 здобув Віктор Пилипишин. Відразу за ним з мінімальним відставанням йде свободівець Юрій Левченко.

Досьє на Володимира Шаповала

Вибори-2012: досьє партій
Вибори-2012: всі новини й аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини