RU

Голова фракції регіоналів підтримує законопроект про наклеп

01.10.2012, 13:59
Голова фракції регіоналів підтримує законопроект про наклеп - Фото
Олександр Єфремов
Про це він повідомив сьогодні на брифінгу, відповідаючи на запитання журналістів.

"Я живу за заповідями. Зокрема, там є дев'ята заповідь (не свідкуй неправдиво, - ред.) ... Я голосував в першому читанні, і якщо в подальшому буде можливість голосувати за даний законопроект, я буду за нього голосувати і відкрито про це говорю" , - сказав він, передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ.

Єфремов зазначив, що законопроект "в меншій мірі стосується журналістів". Він зазначив, що йдеться про посилення відповідальності у тому випадку, якщо поширена інформація спричинила за собою тяжкі наслідки. "Припустимо, вас оббрехали, ви не витримали і померли", - пояснив він.

Єфремов додав, що причиною до написання законопроекту послужив конкретний випадок з життя. Він зазначив, що в ході однієї з виборчих кампаній батька одного з кандидатів представили поліцаєм в той час як він служив в Радянській армії під час Другої світової війни. "Людина не витримала і померла", - прокоментував Єфремов.

У той же час, спікер ВР Володимир Литвин, відповідаючи на запитання журналістів, висловив впевненість у тому, що якщо і приймати подібний законопроект, то він не повинен торкатися політиків і державних службовців. Зокрема, він зазначив, що коли його звинуватили в причетності до справи  Георгія Гонгадзе, він у суді вимагав тільки спростування цієї інформації і не ставив питання про будь-яке відшкодування збитку.

"Якщо політик йде в публічну сферу діяльності, він повинен знати, що його будуть оцінювати. А якщо не хочеш, щоб тебе оцінювали - то не йди в політику", - додав він.

Нагадаємо, сьогодні під будівлею комітетів Верховної Ради зібралися кілька сотень журналістів, які вимагають скасувати законопроект про наклеп, проголосований у першому читанні. Законопроект пропонує повернути до Кримінального кодексу та КПК статтю "Наклеп" (свідомо помилкова інформація), яка передбачає посилення покарання аж до тюремного терміну.

Сьогодні погоджувальна рада вирішила розглянути законопроект завтра.

Учасники журналістської акції протесту вирішили завтра продовжити акцію під парламентом.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини