RU

Голова ДПтС про перевірку в СІЗО: 90% фактів не підтверджується

12.04.2012, 15:51
Голова ДПтС про перевірку в СІЗО: 90% фактів не підтверджується - Фото
Олександр Лисицьків (фото - сайт ДПтС)
Голова Державної пенітенціарної служби України Олександр Лисицький заявляє, що 90% фактів, які викладені у журналістському розслідуванні про Лук'янівське СІЗО, не підтверджується. Про це він сказав сьогодні журналістам на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Лисицький зазначив, що нині управління Державної пенітенціарної служби в Київській області провело службове розслідування, і всі матеріали з цього питання направлені в прокуратуру.

"Прокуратура перевіряє, вона зобов'язана це перевіряти. В даний час йде перевірка тих фактів, які були викладені в Інтернеті і в телепрограмах. Одне можу сказати, що, за нашими даними, на сьогоднішній день 90% фактів, які викладені, вони не підтверджуються" , - сказав він.

Разом з тим, Лисицький не став заперечувати, що в ізоляторі є проблеми з грибком.

"Те, що стосується фактів за гроші надання  послуг, чи передачі телефонів, у нас цих фактів немає. Ті опитування, які ми провели серед співробітників, ув'язнених, підтверджують, що немає таких фактів. Потрапляють ці заборонені предмети ... За минулий рік ми вилучили близько 5 тисяч телефонів ", - заявив він.

Нагадаємо, в своєму фільмі журналісти показали жахливі умови утримання ув'язнених Лук'янівського СІЗО. Сюжет складається з відеозаписів, знятих самими ув'язненими на мобільні телефони, які, як відомо, їм заборонено мати. Показані умови утримання ув'язнених істотно відрізняються від тих, що зазвичай демонструють гостям СІЗО - делегаціям міжнародних правозахисників і журналістів. Крім того, журналісти змогли, за їх визнанням, підкупити співробітників СІЗО, щоб мати можливість передавати в СІЗО заборонені предмети. Також, згідно фільму, в деяких камерах Лук'янівського СІЗО був виявлений небезпечний грибок, а якість питної води, яку змушені пити ув'язнені, значно нижче норми.

Після виходу цього скандального фільму президент Віктор Янукович доручив генеральному прокурору Віктору Пшонці перевірити викладені в ньому факти. У зв'язку із цим начальник Київського СІЗО Євген Домбровський був тимчасово відсторонений від виконання посадових обов'язків. Замість нього призначено Павло Голубовського.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини