RU

Голос: "Люстрація від Зеленського" загрожує молодим фахівцям

12.07.2019, 17:30
Голос:
Святослав Вакарчук (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Ідея розширення дії люстраційного закону небезпечна тим, що загрожує молодим фахівцям, які вже прийшли на державну службу після Революції гідності і поклали початок справжнім змінам в Україні. З такою заявою виступила партія Голос у відповідь на ініціативу президента Володимира Зеленського про люстрацію осіб, які займали високі посади в період з 23 лютого 2014-го по 19 травня 2019 року. Заяву опубліковано на сайті партії.

У партії Святослава Вакарчука нагадують, що під "люстрацію Зеленського" можуть потрапити такі реформатори як Максим Нефьодов, Айварас Абромавічус, Лана Зеркаль та інші - які вчилися в кращих університетах світу і вели власні успішні справи, а після 2014 року почали застосовувати свої знання і досвід в державних органах.

В Голосі вважають, що в Україні вже є хороший закон про очищення влади, головне - його дотримуватися. На черзі - не розширення дії люстрації, а притягнення порушників закону до відповідальності.

Команда Зеленського розробила законопроект, згідно з яким під люстрацію потрапляють особи, які в період з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року займали посади президента, голови Верховної Ради, генпрокурора, голови СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду державного майна, очільників ДФС та митниці, секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств. Люструвати також пропонується депутатів і членів уряду цього періоду.

П'ятий президент Петро Порошенко заявив, що ідея Зеленського про розширення люстрації може свідчити про намір покарати всіх, хто захищав Україну від російської агресії.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини