Голос: "Люстрація від Зеленського" загрожує молодим фахівцям

Голос: "Люстрація від Зеленського" загрожує молодим фахівцям - Фото
Святослав Вакарчук (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
12.07.2019, 17:30

В партії Вакарчука вважають, що в Україні вже є гарний закон про очищення влади, головне - його дотримуватися

Ідея розширення дії люстраційного закону небезпечна тим, що загрожує молодим фахівцям, які вже прийшли на державну службу після Революції гідності і поклали початок справжнім змінам в Україні. З такою заявою виступила партія Голос у відповідь на ініціативу президента Володимира Зеленського про люстрацію осіб, які займали високі посади в період з 23 лютого 2014-го по 19 травня 2019 року. Заяву опубліковано на сайті партії.

У партії Святослава Вакарчука нагадують, що під "люстрацію Зеленського" можуть потрапити такі реформатори як Максим Нефьодов, Айварас Абромавічус, Лана Зеркаль та інші - які вчилися в кращих університетах світу і вели власні успішні справи, а після 2014 року почали застосовувати свої знання і досвід в державних органах.

В Голосі вважають, що в Україні вже є хороший закон про очищення влади, головне - його дотримуватися. На черзі - не розширення дії люстрації, а притягнення порушників закону до відповідальності.

Команда Зеленського розробила законопроект, згідно з яким під люстрацію потрапляють особи, які в період з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року займали посади президента, голови Верховної Ради, генпрокурора, голови СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду державного майна, очільників ДФС та митниці, секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств. Люструвати також пропонується депутатів і членів уряду цього періоду.

П'ятий президент Петро Порошенко заявив, що ідея Зеленського про розширення люстрації може свідчити про намір покарати всіх, хто захищав Україну від російської агресії.