RU

Главред УНІАН розповів подробиці конфлікту з керівництвом

18.05.2012, 16:15
Главред УНІАН розповів подробиці конфлікту з керівництвом - Фото
9b696444b9cabf2e618dfd09a855f0fb.jpg
Головний редактор агентства УНІАН Олександр Харченко заявляє, що звинувачення з боку генерального директора Вадима Осадчого в його неефективності на посту головного редактора агентства - маячня, невідповідний дійсності. Про це він заявив ЛІГАБізнесІнформ, коментуючи конфлікт.

"Слід визнати, що конфлікт вже вийшов у публічну площину і вже перестав бути внутрішнім. Вчора президент агентства Олег Наливайко, голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ), повідомив, що призупинив рішення керівництва агентства про моє переміщення на посаду головреда сайту. Таким чином, я продовжую обіймати посаду головного редактора агентства", - зазначив Харченко.

За його словами, згідно зі статутом, після призначення в НСЖУ Наливайко мав подати заяву про відставку й відправити на розгляд зборів акціонерів. Але, оскільки збори ще не відбулося, рішення не було прийнято і він залишається легітимним президентом агентства. "Ми проконсультувалися з акціонерами, сьогодні з ранку провели збори трудового колективу. Ми прийшли до думки, що на наступному тижні, під час зборів акціонерів, мені буде запропонована посада президента агентства, яку зараз займає Наливайко. Це може стати вирішенням конфлікту, так як ця посада дозволяє перешкоджати будь-яким спробам цензури чи тиску на трудовий колектив", - зазначив Харченко.

Говорячи про те, чи згоден генеральний директор агентства Вадим Осадчий із запропонованим варіантом, Харченко зазначив, що у керівництва компанії немає іншого виходу. "Вони змушені погодитися, тому що конфлікт набув резонанс і вийшов у публічну площину. Вони відчувають, що громадська думка, підтримка журналістів і колектив не на їхньому боці. Крім того, наступного тижня ситуація в УНІАН буде обговорюватися на гуманітарній раді при президенті", - сказав він.

Харченко також прокоментував заяви про свою неефективність на посаді головного редактора, що, за словами Осадчого, стало однією з причин його переміщення з посади.

"Я, на жаль, не встиг прокоментувати аргументи Вадима щодо своєї неефективності. Він наводить деякі цифри зниження підписки на агентство і доходів. Так, ми згодні, що підписка зменшилася, але ми ще кілька років тому свідомо обрали стратегію, враховуючи розвиток інтернету, що необхідно робити нашу інформацію більш відкритою, перемістивши акцент з підписних стрічок на прямого споживача і на заробіток за допомогою сайту. Ми відкрили досить багато інформації для загального доступу. Ми не говоримо, що наше рішення єдино правильне. Але це наше рішення ", - зазначив Харченко .

Таким чином, зазначив він, незважаючи на те, що кількість передплатників падала, серйозне зростання показали доходи сайту. "Якщо раніше дохід від сайту становив 3-5%, то зараз ця цифра близько 40-50%. До 1 липня 2011 року ми працювали з прибутком, хоч і мінімальної. Ніяких збитків, скорочень і зниження зарплат в компанії не було. Більше того, ми знайшли кошти, щоб відкрити нові цікаві проекти на сайті ", - додав Харченко.

Тому, за його словами, говорити про те, що через його дій впали доходи агентства - "це маячня, що не відповідає істині".

"А ось вже з 1 липня минулого року вони взяли під себе фінансовий контроль. І, якщо до цього часу ми займали дуже високі рейтинги за оцінкою різних компаній, то потім раптом різко впали разом з доходами, почали виникати фінансові діри. Січень-лютий цього року ми ще виконали свої зобов'язання перед людьми, але в березні вже почалися економічні проблеми ", - розповів Харченко.

"Іншими словами, звинувачувати мене в економічному занепаді агентства - це перекладати з хворої голови на здорову", - додав він.

Нагадаємо, 16 травня шеф-редактором агентства УНІАН був призначений Михайло Ганницький, який раніше виконував обов'язки заступника головного редактора. Головний редактор агентства Олександр Харченко був переміщений на посаду головного редактора сайту. Харченко назвав відсторонення порушенням трудового законодавства і пов'язав рішення керівництва зі своїм незгодою "робити сайт менш резонансним, з менш гострими публікаціями".

Генеральний директор агентства Вадим Осадчий відкинув звинувачення в таблоідізаціі видання і заявив, що усунення Харченка з посади шеф-редактора пов'язано з негативними економічними показниками агентства протягом останнього періоду.

Трудовий колектив агентства висунув ряд вимог до керівництва, зокрема, повернути Харченка посаду головреда з усіма повноваженнями і створити редакційну колегію для недопущення цензури в агентстві. При цьому представники колективу привели ряд прикладів втручання в роботу журналістів, які вони трактували як цензуру з боку нового керівництва агентства.

17 травня президент агентства Олег Наливайко призупинив наказ про переміщення Харченка. Планується, що Харченко буде призначений на посаду президента агентства. На цій посаді, як планується, Харченко буде спостерігати за дотриманням журналістських стандартів і буде перешкоджати можливим спробам цензури та втручання в роботу журналістів.

Раніше в коментарі ЛІГАБізнесІнформ голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації заявив, що готовий екстрено зібрати комітет для розгляду ситуації в УНІАН. "Щодо ситуації в агентстві можу сказати, що кожні кілька годин ситуація змінюється. Зараз говорити про деталі конфлікту, про те, як він вирішиться, поки рано. Думаю, до понеділка ми будемо стежити за тим, що буде відбуватися. Якщо всередині колективу питання вирішене не буде, то ми будемо збиратися і відстоювати права журналістів, якщо їх порушили", - підкреслив Стець.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини