Голови церков просять Януковича помилувати Тимошенко

03.04.2012, 15:42
Голови церков просять Януковича помилувати Тимошенко - Фото
Фото: прес-служба президента України

Церква, за їхніми словами, не втручаються у державні справи, але її обов'язок - закликати до прощення, милосердя й любові до ближнього

Предстоятелі християнських церков України просять президента Віктора Януковича змінити порядок і помилувати  Юлію Тимошенко без її клопотання. Відповідне звернення оприлюднив сьогодні на прес-конференції народний депутат від БЮТ, голова парламентського комітету з питань культури і духовності Володимир Яворівський.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, у зверненні йдеться, що до предстоятелів надходять численні прохання сприяти виправленню випадків застосування виборчого правосуддя в Україні. Церква, за їхніми словами, не втручаються у державні справи, але її обов'язок - закликати до прощення, милосердя і любові до ближнього.

"Упевнені, що проявом цих достоїнств, заповідних богом, стало б, зокрема, помилування Юлії Володимирівни Тимошенко і її звільнення від подальшого покарання. У зв'язку із цим просимо вас, вельмишановний пане президенте, змінити положення про порядок здійснення помилування (затверджене указом президента України № 902/2010 від 19 вересня 2010 року) і закріпити право клопотати про помилування не тільки за засудженим особою, але й надати це право родичам або іншим громадянам, у яких є відповідний суспільний авторитет і визнання ", - сказано в зверненні.

Предстоятелі церков звертають увагу на те, що саме таким чином у законодавстві визначено право брати підозрюваних на поруки. "Зміна цього положення в умовах ще не досконалої судової системи в нашій державі й під час проведення судової реформи дасть вам можливість виправляти помилки правосуддя", - вважають вони.

Також представники церков президента задовольнити це клопотання й своїм рішенням помилувати Юлію Тимошенко, повністю звільнивши її від відбування покарання.

Крім цього, вони просять президента використовувати надані йому Конституцією повноваження для того, щоб якомога швидше здійснити радикальні й грунтовні зміни в сфері державної політики щодо дотримання прав і свобод людини.

"Нехай словами Євангелія надихнуть вас на прийняття вірного рішення", - сказано в зверненні.

Прохання до президента підписали патріарх Київський і всієї Руси-України, предстоятель УПЦ КП Філарет, Верховний архієпископ Києво-Галицький, голова УГКЦ Святослав Шевчук, керуючий справами Римсько-Католицької церкви в Україні Маркіян Трофим'як, голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів В'ячеслав Нестерук, ст. єпископ Церкви християн віри євангельської в Україні Михайло Паночко, ст. єпископ Української християнської євангельської церкви Леонід Падун, митрополит, предстоятель УАПЦ Мефодій.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии