RU

Глави МЗС країн Євросоюзу: Асоціація з Україною - у в'язниці

05.03.2012, 12:01
Глави МЗС  країн Євросоюзу: Асоціація з Україною - у в'язниці - Фото
Фото: EPA
Угоду про асоціацію Україна-ЄС ув'язнено, ключ від якої тримає українське керівництво. Про це йдеться в статті "Сповзання України" в газеті The New York Times, яку написали п'ять міністрів закордонних справ - Швеції, Великобританії, Чехії, Польщі та Німеччини.

Автори згадують, що п'ять років тому ЄС і Україна почали переговори про нову угоду з метою сприяння політичної асоціації України й економічної інтеграції з ЄС. Тоді в Європі покладали великі надії на стійкий демократичний розвиток України: країна вважалася маяком демократії в колишньому СРСР і мала кращий послужний список вільних і справедливих виборів, ніж у більшості інших країн регіону.

Саме це дозволило ЄС піти на набагато тісніші відносини з Україною.

"Сьогодні, однак, ми зайшли в глухий кут в процесі об'єднання. У той час як переговори щодо Угоди про асоціацію були успішно завершені в грудні 2011 року, шлях вперед - через підписання й ратифікацію угоди - фактично заблокований в результаті дій України", - зазначають голови МЗС.

За їх словами, причина цього проста: події в Україні протягом останніх двох років викликають сумніви в намірах Києва по відношенню до фундаментальних цінностей. "Ми не можемо ... приховувати нашу заклопотаність станом демократії в Україні, яка постійно зростає. Незалежні засоби масової інформації та громадські організації повідомляють про тиск з боку влади", - пишуть автори статті.

Міністри нагадують, що в кінці 2010 року були порушені кримінальні справи проти низки провідних опозиційних політиків, а рік потому екс-прем'єр Юлія Тимошенко була засуджена до семи років позбавлення волі після суду, який "був широко розкритикований в Україні та за кордоном як такий, що не відповідає міжнародним стандартам ". Трохи пізніше, 27 лютого 2012 року, колишній голова МВС Юрій Луценко був засуджений до чотирьох років позбавлення волі.

"Ці події несумісні з власним європейським вибором України. Демократія, права людини й верховенство закону є цінностями, що лежать в основі угоди про асоціацію, і Україна вже взяла на себе зобов'язання дотримуватися їх в рамках ОБСЄ, Ради Європи, а також ЄС. Таким чином, було б справедливо сказати, що угоду про асоціацію ув'язнено, і українське керівництво тримає ключ ", - зазначили ні.

При цьому глави МЗС нагадали, що в жовтні 2012 року українці будуть вибирати новий парламент, і ці вибори стануть лакмусовим папірцем для демократії: "У цей день погляди міжнародного співтовариства будуть спрямовані на Україну з надією й очікуванням того, що Україна не відмовиться від своєї традиції вільних і справедливих виборів. Це включає забезпечення того, що опозиція матиме можливість приймати в них участь повністю ".

Міністри вважають, що уряд несе відповідальність за те, щоб всі політичні партії, в тому числі й опозиція та її лідери, брали участь у виборах на рівних умовах.

"Ми бачимо себе союзниками України. Ми віримо в народ України, в демократичний та економічний потенціал України. Ми знаємо, що шлях реформ, які Україна вирішила провести, довгий і важкий. Але ми переконані, що більш тісні політичні та економічні зв'язки ... між ЄС і Україною дадуть величезні переваги обом партнерам ... Наша мета - закріпити Україну в європейській сім'ї шляхом підписання й ратифікації угоди про асоціацію ", - зазначили вони.

"Ми звертаємося до українського керівництва із закликом проявити політичну сміливість і мудрість, необхідні для цього", - йдеться у статті п'яти європейських міністрів закордонних справ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини