RU

Главі Окружного адмінсуду й трьом суддям готують підозру - ГПУ

26.07.2019, 15:57
Главі Окружного адмінсуду й трьом суддям готують підозру - ГПУ - Фото
Сергій Горбатюк (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Чотирьом суддям Окружного адмінсуду прокуратура готує підозри за фактом втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Про це сьогодні на брифінгу повідомив керівник управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк.

"На сьогодні за результатами зібраних доказів у справі прокурори-слідчі підготували проект підозри щодо чотирьох суддів ОАСК, в тому числі голові суду, за фактами втручання в діяльність ВККС і організації прийняття завідомо неправосудних рішень. Приймалися в ручному режимі рішення про звільнення одних членів ВККС і призначення інших", - сказав він.

За його словами, "одночасно зафіксовано величезну кількість інших дій з ознаками втручання в діяльність суддів, інших органів держвлади", яким в подальшому буде дана правова оцінка.

Як випливає з продемонстрованих на брифінгу слайдів, за матеріалами слідства, глава ОАСК Павло Вовк, "щоб уникнути оцінювання, почав створювати штучні перешкоди в діяльності окремих членів ВККС, організувавши подачу позовних заяв проти них в свій же суд. Предметом цих позовів було визнання відсутності у членів комісії повноважень, нібито через завершення терміну їх повноважень". Далі були продемонстровані аудіозаписи переговорів суддів з адвокатами.

"Інша частина плану Вовка полягала в перезавантаженні ВККС шляхом виключення з її складу непідконтрольних йому членів і введення лояльних до нього людей - Сіроша і Остапця", - йдеться в матеріалах.

Натисніть для збільшення

Відзначається, що до плану Вовка були залучені не тільки судді ОАСК, а й представники правоохоронних органів, зокрема, Держбюро розслідувань, "завданням якого було створити тиск на комісію з метою складання повноважень окремими її членами". При цьому частина суддів ОАСК відмовилася сприяти Вовку. З подачі Вовка, йдеться в матеріалах, суддя Суворовського райсуду Одеси виніс постанову, якою членам ВККС Коз'якову, Щотці, Весельській і іншим членам комісії заборонялося проводити кваліфікаційне оцінювання суддів.

Крім того, зафіксовані факти впливу на розгляд і прийняття рішень у справах про скасування роз'яснень ЦВК, скасування рішень уряду щодо тарифів, конкурсів в ДБР, Мін'юсту, можливе скасування арешту майна Януковича, щодо Київського патріархату. Також слідство встановило випадки впливу на суддів КСУ (за рішеннями про незаконне збагачення і люстрацію), членів ВРП (через нардепів), просування потрібних законопроектів у Раді, вплив на суддів Апеляційного адмінсуду, на розслідування ДБР через керівництво цього органу.

"Під час розслідування також зафіксовані розмови керівництва ОАСК про служіння колишньої влади і зміни політичного курсу, обговорення свого "професіоналізму", який полягає в умінні впливати за допомогою рішень суду і знайомств на державні та суспільно значущі справи", - йдеться в матеріалах.

Горбатюк заявив також, що з обшуками в ОАСК прийшли через загрозу нацбезпеці.

10 травня через 37 суддів ОАСК 30 осіб не з'явилися на обов'язкове кваліфікаційне оцінювання в ВККС, надавши довідки про хвороби. Вовк, коментуючи цей демарш, заявив, що сумнівається в об'єктивності кваліфікаційного оцінювання, яке повинні пройти його підлеглі.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини