RU

Глава ЦВК на 99% впевнений, що вибори відбудуться

29.01.2012, 16:24
Глава ЦВК на 99% впевнений, що вибори відбудуться - Фото
0b108c825fe83a96d9ad48734eb95b9d.jpg

"Чуток чимало. Дехто поширює чутки про скасування виборів. Особисто я на 99% переконаний, що вибори відбудуться вчасно", - заявив Шаповал в інтерв'ю тижневику DT.UA.

"Наскільки логічне недавнє підвищення бар’єру? Певна логіка є. З одного боку, взяти таку планку не кожному до снаги. Якщо явка виборців становитиме 60% (насправді, думаю, вона буде вища), тоді 5% - це приблизно 1 млн. 215 тис. виборців. Це чимало. З іншого боку, високий поріг сприятиме консолідації політичних сил. Опо­зи­ція, як на мене, має дякувати за цю новацію. Вона підштовхує дрібніші партії до об’єднання, примушує політиків відмовлятися від надмірних, інколи безпідставних амбіцій", - відзначив він.

"Не заперечую, питання до висоти планки є. Але 5% - бар’єр, як на мій погляд, не надзвичайно критичний. Бар’єр може бути відносно високим. Проте він не повинен бути надто високим, аби не позбавляти вибори сенсу. Де саме міститься золота середина, визначити досить важко. Чи буде закон коригуватися? Після рішення ЦВК про реєстрацію кандидатів, навряд чи хтось робитиме якісь рухи. Чи наважаться щось змінити у ньому? Не виключаю. Що саме? Запитання не до мене. ", - також відзначив глава ЦВК.

При цьому за його словами, "було б добре, якби всі політичні сили домовилися і вилучили з чинного закону норму про можливість одночасно балотуватися в одно­мандатному окрузі й за списками політичних партій".

"Є всі підстави ставити під сумнів конс­титуційність цього положення. 1998 року Конституційний суд чітко артикулював свою правову позицію з цього приводу, заперечивши можливість одночасного кандидування в одномандатному та багато­мандатному округах. Як можна було нехтувати цією забороною під час підготовки нового закону про вибори народних депутатів?", - сказав він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини