Глава СБУ: В ситуації з "чорною касою" ПР Трепак порушив закон

22.06.2016, 18:03
Глава СБУ: В ситуації з
Василь Грицак

Передачу Трепаком документів з "чорної каси" ПР в СБУ Грицак назвав особистим "піаром" генерала

Глава СБУ  Василь Грицак наполягає, що генерал СБУ Віктор Трепак на момент отримання ним "чорної каси" Партії регіонів був чинним співробітником СБУ і, згідно із законом, повинен був не передавати самостійно ці документи в НАБУ, а написати рапорт на ім'я голови служби. Про це Грицак сказав в інтерв'ю ЛІГА.net.

Глава СБУ стверджує, що не знав про отримання Трепаком  "чорної каси".

"... У цій ситуації він повинен був вчинити за законом. А закон вимагає наступного. На той момент, коли він отримав ці дані - а він діючий співробітник СБУ - він повинен був доповісти мені про це рапортом, приклавши ці документи. Цим документам потрібно дати правову оцінку, прийняти процесуальне рішення. Можливо, відкрити провадження. Якщо передати в НАБУ або ГПУ - то встановленим способом. Це важливо", - сказав Грицак.

За словами глави спецслужби, Трепак досі є чинним співробітником СБУ. Однак від високих посад, які пропонували йому Грицак і президент Петро Порошенко, генерал відмовився.

При цьому передачу Трепаком документів з "чорної каси" ПР в НАБУ Грицак назвав особистим "піаром" генерала.

14 квітня президент Петро Порошенко звільнив Віктора Трепака з посади першого заступника глави СБУ - начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

28 травня Трепак передав в Національне антикорупційне бюро матеріали, які доводять тотальну корупцію і зв'язок між керівниками вищих ешелонів влади.

При цьому він  заявив, що отримував "чорну бухгалтерію" Партії регіонів як звичайний громадянин, а не як оперативний співробітник.

3 червня Порошенко на своїй прес-конференції заявив, що Трепак, передавши НАБУ відповідні документи, "вчинив як політик". "Якщо йому хтось підкинув, і він побіг до НАБУ - це його право, але він повівся як політик, а не як кадровий співробітник спецслужби", - заявив Порошенко. Президент стверджує, що ні він, ні глава СБУ Василь Грицак не знали про матеріали по чорній касі регіоналів.

Читайте также спецпроект: Директор війни. Інтерв'ю з главою СБУ Василем Грицаком

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить