Глава СБУ розкрив невідомі деталі взаємин з Порошенком

22.06.2016, 12:35
Глава СБУ розкрив невідомі деталі взаємин з Порошенком - Фото
Василь Грицак

Глава СБУ Василь Грицак повідомив деталі, як він потрапив на війну в Донбасі

Глава СБУ Василь Грицак  пояснив, чому президент Петро Порошенко о призначив його главою Антитерористичного центру в 2014 році.

"До цього мені пропонували зайняти посаду першого заступника голови Служби - начальника головного управління "К". Я відмовився, сказав, що не хочу, що моє місце не тут. Тоді Петро Олексійович сказав: "Тоді у тебе є інший варіант. Нам потрібен зараз директор війни". Я сказав - є. Указ був підписаний о пів на дванадцяту ночі. Я зателефонував одному з керівників тилового забезпечення Служби, повідомив, що мене призначили главою Антитерористичного центру", - зазначив Грицак в інтерв'ю ЛІГА.net.

Глава СБУ зазначив, що після призначення попросив відкрити склад, і видати автомати, боєкомплект. "О другій годині ночі ми взяли три автомати Калашникова, 7.62 калібр боєкомплект, взяли старі броники Служби, які нічого не тримають, один із співробітників дав свій камуфляж, ми взяли бус і вже о 10:00 ранку були в Слов'янську. Так я потрапив на війну", - розповів Грицак.

Він нагадав, що знайомий з Порошенком вже 10 років. "Познайомилися ми з Петром Олексійовичем в 2006-му році, коли я очолював київське управління СБУ. Це був час, коли президент працював секретарем РНБО. Проводилися наради. Він жорстко координував діяльність силового і правоохоронного блоку. Потім ми взагалі не підтримували жодних стосунків. Але стався Майдан, Революція гідності. Наша зустріч відбулася в самий розпал подій. Був він, я і Юрій Віталійович Луценко", - зазначив Грицак.

За його словами, під час Майдану він зблизився з президентом. "Так, було спілкування. Був важкий час, коли почалися перші постріли. Періодично ми спілкувалися. І потім, коли була президентська кампанія, мене попросили консультувати з питань безпеки. Більша частина моєї професійної кар'єри була пов'язана з протидією тероризму, так що це було для мене природно", - додав Грицак.

Глава СБУ також повідомив, що вступає в суперечки з президентом. "Не один раз. Іноді я відчуваю, що я сам на межі, коли привожу аргументи. Коли емоції вщухають, звичайно, я розумію, що все-таки сперечався з президентом. Але, скажімо так, він сердиться, я теж якось емоційно реагую на якісь речі. Але він ніколи не переходив будь-яких кордонів - як і я, якщо це не стосується моєї честі і гідності", - зазначив він.

Порошенко 8 липня 2014 року призначив Грицака керівником Антитерористичного центру при СБУ.


Читайте также спецпроект: Директор війни. Інтерв'ю з главою СБУ Василем Грицаком

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами