RU

Глава МЗС Швеції: У ЄС ще не говорили про санкції проти України

03.02.2013, 23:59
Глава МЗС Швеції: У ЄС ще не говорили про санкції проти України - Фото
2bd9001636ede539097cfff587df2430.jpg

Глава МЗС Швеції Карл Більдт в інтерв'ю Німецькій хвилі заявив, що останні звинувачення Генпрокуратури на адресу екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо вбивства Євгена Щербаня підтвердили, що кримінальне переслідування прем'єра політично мотивована.

"Я вважаю, що це підтвердження попереднього гіркого досвіду. Вони пред'являють їй одне обвинувачення за іншим. Звинувачення у першому процесі були явно тенденційними та недостатньо обґрунтованими. Отже, на мою думку, усе це політично мотивовано. Подивимось, що буде далі", - сказав він.

Говорячи про те, як повинні реагувати на ситуацію, що склалася в ЄС, він заявив, що в першу чергу, реакція повинна бути жорсткою.

"По-перше, слід жорстко реагувати, щоб наша позиція була чітка і зрозуміла, що ми і робимо. Друге – також знаходити з нею спільну мову. Ці переговори ведуться. Зокрема, єврокомісар Штефан Фюле вирушає невдовзі до України. Днями в Брюсселі перебував новий український міністр закордонних справ. Спеціальна місія Європейського парламенту – Квасневський та Кокс – також дуже скоро їдуть туди. Питання в тому, чи вдасться нам змінити позицію українського керівництва? Поки що це виходило не дуже успішно", - сказав глава МЗС Швеції.

При цьому він повідомив, що питання санкцій щодо України поки не обговорювалося в Євросоюзі.

"Не впевнений, що це хороша ідея. Ми брали обмежувальні заходи в ряді випадків. Наприклад, у випадку з Білоруссю. Наскільки я знаю, ми поки не обговорювали таких санкцій щодо України", - сказав Більдт.

На питання, чи ізольована зараз Україна від Євросоюзу, міністр відповів: "Якщо йдеться про український керівництві ... Як ми бачимо, частота візитів до Києва істотно знизилася. Добре це чи погано, не знаю. Але це факт. Я думаю, що елемент цього на даний момент є, так".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини